Dockers, Boyner ve ecording'ten Doğa Dostu İş Birliği

Dockers, Boyner ve ecording'ten Doğa Dostu İş Birliği

Dockers®, doğaya duyduğu saygıyı ve çevreye verdiği önemi bu son iş birliği ile taçlandırmak istiyor. Boyner ve boyner.com.tr’de satılan her bir Dockers® ürünü için tohum topları drone'lar aracılığıyla yeniden doğa ile buluşuyor.

Sürdürülebilirlik, 1986’da kurulduğunda beri Dockers® DNA’sını oluşturan önemli parçalardan. Marka, iklim değişikliğiyle mücadele etmek için alternatif çözümler geliştiren sosyal girişim ecording ile bir iş birliğine imza atarak bu konuya gösterdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. Tercih ettiğiniz Boyner mağazasından ve www.boyner.com.tr’den satın aldığınız her bir Dockers® ürünü bu proje doğrultusunda tohum olarak doğayla buluşuyor.  

Dockers®'ın Doğa Dostu Üretim Süreci

Dockers® tasarımcıları tarafından yaratılan Water<Less® tekniği, üretim sırasında suyun yeniden kulanılmasına ve su tasarrufu sağlayan üretim süreçlerinin oluşturulmasına olanak tanıyor. 

Pamuktan daha çabuk büyüyen ve yetişirken daha az suya ihtiyaç duyan kenevir bitkisinden üretilen Pamuk Kenevir ise markanın kullandığı bir başka sürdürülebilir teknik. Farklı bir “pamuklaştırma” teknolojisi kullanan Dockers kenevir lifini yumuşatarak pamuk gibi görünmesini ve hissettirmesini sağlıyor. Son olarak geliştirilen tekniklerden biri ise plastik şişeler gibi geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak elde edilen performans lifi Repreve®. 

Dockers® bütün bu üretim modellerinin yanı sıra ecording’in ecoDrone adını verdiği insansız hava araçları ile havadan tohum topu atışı yaparak doğayı koruma sözünü de yerine getiriyor.

dockers-eco-drone

EcoDrone Nasıl Çalışıyor?

Ağaçlandırma çalışmalarına yeni bir bakış açısı getiren ecording, ecoDrone’larla erişimi zor alanlarda havadan ilerleyebildiği için sadece 10 dakikada 2500 tohum atışı gerçekleştirebiliyor. Hatta ecording’in geliştirdiği “Ağacım Nerede” uygulamasıyla atışı gerçekleşen tohumlarınızın doğa ile nasıl buluştuğunu görebiliyor ve fidanınızın durumunu takip edebiliyorsunuz.

Dilediğiniz Boyner mağazalarından ve www.boyner.com.tr’den satın aldığınız her bir Dockers® ürünü için doğaya tohum topu gönderebilirsiniz. Telefonunuza gelecek SMS’teki linke tıkladıktan sonra açılan panel üzerinden dilediğiniz ağacın tohumu için “Tohum Topunu Gönder” butonuna basarak atış emri verebiliyorsunuz. Daha sonra “Ağacım Nerede” paneli üzerinden tohumunuzun filizlenmesini ve güncel durumunu da takip edebilirsiniz. 

Dockers® ve Boyner insan gücüyle ağaç dikiminin zor olduğu elverişsiz alanları doğaya yeniden kazandırmanın heyecanını yaşıyor ve sizi bu deneyimi paylaşmaya davet ediyor. 

 

Daha fazla bilgi için dockers.com.tr veya ecording.org sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İZLE
Balat'ta bir kahve atölyesi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası