Berber muhabbetinin 'stop motion' hali: 'Barber's Cut'
GQ Loves

Berber muhabbetinin 'stop motion' hali: 'Barber's Cut'

Erkeklerin günlük rutininde 'berbere gitmek', saç kestirmek ya da tıraş olmaktan çok daha fazla bir anlama sahip. Gündemin nabzının tutulduğu, memleketin kurtarıldığı, erkek erkeğe muhabbetlerin koyulaştığı berber dükkanları, pek çokları için de bir tür kaçış alanı; buradan içeriye adım attığınız anda, şehrin koşuşturması ve gürültüsünü de arkanızda bırakıyorsunuz.

GQ Türkiye olarak bu çok sevdiğimiz berber rutininden yola çıkarak hazırladığımız GQ x Barbershop eki henüz çok tazeyken karşılaştığımız kısa film 'Barber's Cut', tüm bu hissiyatı eğlenceli bir şekilde anlattığı için ayrıca dikkatimizi çekti.

Yönetmen Ediz Anavi’nin stop motion tekniğiyle çektiği ilk kısa filmi Barber’s Cut, gittiği berber dükkanında saç ve sakalları uzatılan bir müşterinin eğlenceli deneyimini konu alıyor. Hiçbir dijital efekt kullanılmayan bu iki dakikalık kısa film, 1400 fotoğrafın bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Saç ve sakalların uzamasını gösterebilmek adına sondan başa doğru montajlanan filmin çekimi de tersten kurgulandı. Gizemli berber rolünü, çekimlerin yapıldığı Frontier Barber’ın sahibi Brandon Patton’ın oynadığı film, şimdiye kadar yurt dışında yer alan dokuz festivalin yarışma bölümüne seçildi.

İki dakikanızı ayırın; filmin sonunda, yakında ne zaman berbere gideceğinizi hesaplarken bulacaksınız kendinizi.

Barber's Cut from Pomus Creative on Vimeo.

 

 

İZLE
GQ Türkiye Gururla Sunar
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası