Kitabın "e" hali: Calibro

Türkiye'nin ilk yüzde yüz Türkçe elektronik kitap okuyucusu Calibro ile kütüphaneniz nereye giderseniz gidin sizinle.

16 Ekim 2014

Kitabın

Tüm dünyada kitap okuma alışkanlıklarını değiştiren e-kitaplar ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Yeni bir okuma kültürünün basit ama pratik araçları e-kitap okuyucular ülkemizde de birçok kişi tarafından edinildi. Ancak gerek Türkçe elektronik kitapların sayısının azlığı gerekse dil problemlerini ortadan kaldıran yerli bir e-kitap okuyucunun eksikliği bu yeni okuma alışkanlığının daha da yaygınlaşmasında önemli engeller.

Neyse ki artık Calibro var. Online kitap dünyasına taze bir soluk getiren Babil.com tarafından tasarlanan ve desteklenen Türkiye'nin ilk yüzde yüz Türkçe e-kitap okuyucusu Calibro sayesinde e-kitap dünyası yeni kullanıcılar ve sürekli genişleyen bir kütüphaneyle zenginleşiyor.

Calibro iki farklı modelle satışa sunuluyor: Temel e-kitap okuyucu işlevlerine sahip, ekonomik ve pratik Calibro Basic ve dokunmatik ekranı ve ayarlanabilir arka ışığıyla dikkat çeken Calibro Touch Lux. Şunu belirtmeden geçmemek gerek: Calibro bir tablet değil, elektronik mürekkep (e-ink) teknolojisiyle çalışan bu cihaz okuma odaklı tasarlanmış kağıt dokusunda bir ekrana sahip.

Standart tabletlerde okuma sırasında gözler sadece 20 dakikada yorulurken, bu özel ekran teknolojisi sayesinde 2 saatten daha fazla yorulmaksızın okuma yapmak mümkün. Ayrıca Calibro 30 güne kadar dayanabilen inanılmaz pil ömrüyle son derece verimli bir okuma deneyimi sunuyor. Yaklaşık 3 bin kitabı barındırabilen sadece 188 gram ağırlığındaki Calibro Basic kısacık bir hikaye kitabı kadar da hafif.

Calibro ve Babil.com işbirliği Türkiye'nin en geniş ve sürekli genişleyen e-kütüphanesinin kapılarını da aralıyor. Hatta mevcut ve yeni yayınların, hem basılı hem dijital versiyonlarının birlikte sunulması da gündemde. Böylece kitap kokusundan vazgeçemeyenler de e-kitap rahatlığını, orijinal baskılarını oturma odalarından çıkarmadan yaşayabilecekler. Dahili uygulamalar sayesinde okuma notları almak ya da tek dokunuşla Sesli Sözlük kullanmak da mümkün.

Calibro Basic (149 TL) ya da Calibro Touch Lux (249 TL) modellerinden birine hemen ve herkesten önce sahip olmak için Babil.com mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu arada, Calibro için çekilen, okuma hevesinizi fazlasıyla artıracak, yaratıcı stop-motion reklam filmine de göz atmanızı öneririz:


2021'in Sneaker Trendleri

GQ LOVES | 2021'in Sneaker Trendleri

Fatih Akın Filmlerinden 5 Can Alıcı Sahne

GQ LOVES | Fatih Akın Filmlerinden 5 Can Alıcı Sahne

Oyunlarda Sosyal Tavır Dönemi

GQ LOVES | Oyunlarda Sosyal Tavır Dönemi

Sizin İçin Stalkladık: Robert Pattinson’lı Yeni Batman

GQ LOVES | Sizin İçin Stalkladık: Robert Pattinson’lı Yeni Batman

Değişmek İçin 5 Kitap Önerisi

GQ LOVES | Değişmek İçin 5 Kitap Önerisi

Markaların Gücü Adına: Modaevlerinin Kıyafet Dışındaki Alışılmadık Ürünleri

GQ LOVES | Markaların Gücü Adına: Modaevlerinin Kıyafet Dışındaki Alışılmadık Ürünleri

Daha Fazla Göster