Louis Vuitton’un Merkez Ofisi Renklendi!
GQ Loves

Louis Vuitton’un Merkez Ofisi Renklendi!

Sanatçı Luckylefhand, Louis Vuitton’un merkez ofisini “9 Renk, 9 Göz ve 9 Kalp” ile donatıyor.

Louis Vuitton, Luckylefthand’den Pont Neuf köprüsü karşısında konumlanan Paris merkez ofislerinin ön cephesini renklendirmesini isterse...

Fransız sanatçı Luckylefhand, mevcut karantina sürecinde insanlara pozitif hisler yaymak amacıyla hayata geçirilen işbirliği çerçevesinde 280m2’lik ön cepheyi “9 Renk, 9 Göz ve 9 Kalp” ile donattı.

Luckylefthand’in sonsuz bir özgürlüğe sahip olduğu bu özel çalışmada, daimi ilham kaynağı Hossegor etkisi hissediliyor. 1960’lı ve 70’li yılların estetiğinden esinlenen sanatçı, minimalist ve sentezlenmiş bir stille, yoldan geçenleri andan uzaklaşmaya ve Hossegor semalarına seyahat etmeye davet ediyor. Sanatçının imzası haline gelen sembollerden ellerin yer aldığı duvar resimlerinde, renkli geçişler ve primitif şekiller sadece akrilik boyalar kullanılarak oluşturuldu. Ellerin fiziksek olarak 1,5 metre aralıklarla yer alması ise mevcut zihniyetimize temsili bir gönderme yapıyor.

Sanatçı, duvar resimlerinin parlak ve doygun renkleri ile gökkuşağının büyük ve kavisli çizgilerinin şu anda hepimizin ihtiyaç duyduğu pozitif enerjiyi getirmesini umut ettiğini belirtiyor. 

İZLE
Yılın Sanat Adamı: Refik Anadol
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası