Brad Pitt’in Yeni Filmi Bullet Train
Güncel

Brad Pitt’in Yeni Filmi Bullet Train

Ünlülerle dolu ekibin başında Brad Pitt… Bu filmin eğlenceli olmama ihtimali yok.

Sony Pictures

George Stephenson 1800'lerin başında ilk kez demiryolu taşımacılığına öncülük ettiğinde, insanların dünyayı dolaşma biçiminde devrim yarattı. Ayrıca farkında olmadan bize Train, Busan, 3:10, Yuma'ya ve Rick & Morty gibi filmlerin bir bölümünde en müthiş aksiyon setlerimizden birini yaratmış oldu. Neşeyle şiddet içeren lokomotifte geçen filmler alt türünün en son örneği, yok artık dedirtecek bir şekilde yığılmış bir oyuncu kadrosuna sahip olan ve bu yazın en absürt filmlerinden biri olmayı vaat eden Bullet Train.

Başrolünü Brad Pitt'in üstlendiği ve aynı zamanda Sandra Bullock, Zazie Beetz, Brian Tyree Henry, Hiroyuki Sanada, Joey King, Michael Shannon ve yükselen güreş yıldızı Bad Bunny'nin yer aldığı Bullet Train, üst düzey bir suikastçı filmi gibi görünüyor. Lucky Number Slevin'in Free Fire ve Knives Out ile birleşimi gibi. Filmin başında Atomic Blonde, Deadpool 2 ve ilk John Wick'i Chad Stahelski ile birlikte yöneten dublörlükten yönetmenliğe geçiş yapan David Leitch var.

İlk fragmanda iyi koreografiyle gördüğümüz aksiyon sahneleri dolu. The Bee Gees'in "Stayin' Alive" şarkısı fragmanın soundtrack’i.

Bullet Train, hepsi aynı yerde bulunan yaklaşık beş suikastçıdan oluşuyor, Bu yer neresi? Tahmin ettiniz, çok hızlı bir tren. Hepsi bir evrak çantası arıyor. Başrolde Pitt kiralık bir katil fakat intikam peşinde değil. Senaryo, kitapları birkaç kez filme uyarlanan Japon yazarKōtarō Isaka'nın Maria Beetle'ına dayanıyor. Özellikle de 2009'daki müthiş tuhaf komedisi Fish Story’yi izlemediyseniz bir göz atın. 

Fragman geçen ay çok akıllıca tanıtıldı. Pitt, tren yapan hayali bir şirketin (Nippon Speed Line) reklamını seslendiriyordu. Trailer’da “Dünyaya barış getirirseniz, size de barış gelir.” diyordu. İlk bakışta Pitt'in vicdan azabı çeken karakteri, Colin Farrell'in In Bruges'deki veya John Cusack'ın Grosse Point Blank'taki mükemmel ters köşeler yapan karakterlerini hatırlatıyor. Pitt ilk kez bir suikastçiyi oynamıyor. 2012'de  2008 mali kriziyle ilgili bir şiddet suç filmi olan ezoterik tarzdaki Killing Them Softly'de,bir tetikçiyi canlandırmıştı. 

Bu aksiyon komedisi, 58 yaşındaki Pitt’in yoğun 2022’sinin sadece bir parçası. Yine Sandra Bullock’la birlikte çalıştığı The Lost City’de yardımcı bir rolü var ve Damien Chazelle’in Babylon filminde Clark Gable olarak görünecek. 

 

GQ

İLGİLİ İÇERİKLER brad pitt Bullet Train
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası