Evden Çalışırken Motivasyonunuzu Korumanın Yolları

Uzaktan çalışmak hayatımızdan çıkacak mı bilinmez. Bazı büyük şirketler tamamen evden çalışabilecek pozisyonlar için bu durumu kalıcı hale getirmeyi bile planlıyor. Evden çalışırken motivasyonumuzu yüksek tutmaksa, yaşayığ görüyoruz, o kadar kolay değil...

03 Haziran 2021

Evden Çalışırken Motivasyonunuzu Korumanın Yolları

İster evden tek başınıza çalışın, ister etrafınızda ilgilenmeniz gereken çocuklar ya da hayvanlar olsun, evden çalışırken odaklanmak zor olabiliyor. Zoom toplantılarınızın tüm gününüzü almadığı (nadir de olsa!) zamanlar bulunuyor ve yöneticilerinizin evde sizi kontrol etmesi, ofiste camdan kafasını uzatıp bakmasından daha zor. Ancak bu daha az çalıştığınız anlamına da gelmiyor, hatta muhtemelen hepimiz artık çok daha uzun saatler çalışıyoruz.

Etrafta dikkatimizi dağıtan şeylerin buzdolabı, sosyal medya, (Instagram’da birilerinin mükemmel hayatları, Twitter’da gündeme dair haberler hepimizi oldukça meşgul tutuyor, kabul edelim). Owl Labs’in yaptığı araştırmaya göre uzaktan çalışanlar ayda ek olarak 26 saat çalışıyor ve bu da haftada neredeyse bir gün daha fazla mesai yaptığımız anlamına geliyor. Çalışma saatleri arttıkça stres seviyeleri de artıyor. Bir ankete göre; çalışanların yüzde 91’i, pandemi sırasında evden çalışırken orta ila aşırı arasında stres yaşadıklarını söylüyor.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise, verimliliğimizi, yaratıcılığımızı ve üretkenliğimizi korumamız zorlaşıyor. Uygulayanabilecek basit taktikler motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olabilir!

YAŞAM ALANIMIZLA NASIL BÜTÜNLEŞEBİLİRİZ?

DEKORASYON 


Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex

GÜNCEL | Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex

Barışı Bitcoin mi Sağlayacak? Jack Dorsey Öyle Düşünüyor

GÜNCEL | Barışı Bitcoin mi Sağlayacak? Jack Dorsey Öyle Düşünüyor

Jeff Bezos: Gerçek Bir Uzay Kovboyu

GÜNCEL | Jeff Bezos: Gerçek Bir Uzay Kovboyu

74.Cannes Film Festivali'nden Akılda Kalanlar

GÜNCEL | 74.Cannes Film Festivali'nden Akılda Kalanlar

Naomi Osaka:“Ya şampiyon olacaktım, ya da parasız.”

GÜNCEL | Naomi Osaka:“Ya şampiyon olacaktım, ya da parasız.”

Jason Sudeikis Rahat Stiliyle Bu Kez Mesaj Veriyor

GÜNCEL | Jason Sudeikis Rahat Stiliyle Bu Kez Mesaj Veriyor

Daha Fazla Göster