Evden Çalışırken Motivasyonunuzu Korumanın Yolları
Güncel

Evden Çalışırken Motivasyonunuzu Korumanın Yolları

Uzaktan çalışmak hayatımızdan çıkacak mı bilinmez. Bazı büyük şirketler tamamen evden çalışabilecek pozisyonlar için bu durumu kalıcı hale getirmeyi bile planlıyor. Evden çalışırken motivasyonumuzu yüksek tutmaksa, yaşayığ görüyoruz, o kadar kolay değil...

İster evden tek başınıza çalışın, ister etrafınızda ilgilenmeniz gereken çocuklar ya da hayvanlar olsun, evden çalışırken odaklanmak zor olabiliyor. Zoom toplantılarınızın tüm gününüzü almadığı (nadir de olsa!) zamanlar bulunuyor ve yöneticilerinizin evde sizi kontrol etmesi, ofiste camdan kafasını uzatıp bakmasından daha zor. Ancak bu daha az çalıştığınız anlamına da gelmiyor, hatta muhtemelen hepimiz artık çok daha uzun saatler çalışıyoruz.

Etrafta dikkatimizi dağıtan şeylerin buzdolabı, sosyal medya, (Instagram’da birilerinin mükemmel hayatları, Twitter’da gündeme dair haberler hepimizi oldukça meşgul tutuyor, kabul edelim). Owl Labs’in yaptığı araştırmaya göre uzaktan çalışanlar ayda ek olarak 26 saat çalışıyor ve bu da haftada neredeyse bir gün daha fazla mesai yaptığımız anlamına geliyor. Çalışma saatleri arttıkça stres seviyeleri de artıyor. Bir ankete göre; çalışanların yüzde 91’i, pandemi sırasında evden çalışırken orta ila aşırı arasında stres yaşadıklarını söylüyor.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise, verimliliğimizi, yaratıcılığımızı ve üretkenliğimizi korumamız zorlaşıyor. Uygulayanabilecek basit taktikler motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olabilir!

YAŞAM ALANIMIZLA NASIL BÜTÜNLEŞEBİLİRİZ?

DEKORASYON 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası