Antrenman Motivasyonunu  Yükselt
Fitness

Antrenman Motivasyonunu Yükselt

Spor salonuna bir gün gitmemekle büyük bir kaybınız olmaz. Ama bunu alışkanlık hale getirip sıklaştırmanın sonuçları hedefinizi baltalar. Antrenman yapma üşengeçliğini nasıl üstünüzden atarsanız, fitness editörümüz Talha Beşir yöntemleri listeliyor.

Hepimiz spor yapmayı sevsek ve bunun faydasını görsek de antrenmana gitmek yerine kanepede uzanmayı tercih ettiği günler olabilir. Çünkü hepimizin hayatı inişler ve çıkışlarla dolu. Aslında tek bir antrenmanı ekmek, gelişim sürecinizi ciddi bir biçimde baltalamayacaktır. Asıl tehlike, geçerli bir nedeniniz olmadan antrenmanı ekmenizin bir sonrakini atlamanızı kolaylaştıracak olmasıdır. Bu durum bir alışkanlık haline gelebilir. Yani sizi antrenmanlardan uzak tutan bir döngünün içine girebilirsiniz. Üşengeçlikleri nasıl aşabileceğimizi konuşalım.

fitness

Herkesin inişleri ve çıkışları olabildiğini söyleyelim. Spor yapmayı gerçekten istemediğiniz günler olabilir ve bu dünyanın sonu değildir. Nihayetinde spora döneceğinizden eminseniz, iyi olmadığınız zamanlarda antrenmanlara ara verebilirsiniz. Ancak ufak tefek motivasyon kayıpları yaşıyorsanız, bu yazıdaki taktiklerle antrenmana gidip ağırlıkları kaldırmak konusunda gaza gelebilirsiniz.

Nasıl Kilo Verilir?

nasil-kilo-verilir-gq-turkiye-fitness-kilo-vermek

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası