GQ Pharrell Kapak Çekimi İlhamını Nereden Aldı?
Güncel

GQ Pharrell Kapak Çekimi İlhamını Nereden Aldı?

GQ Global Yayın Direktörü Will Welch, müziğin süper yapımcısı, stil ikonu ve Louis Vuitton'un yeni erkek kreatif direktörü ile yaptığımız son çekimin ardındaki hikayeyi paylaşıyor.

Pharrell Williams'ın GQ'nun Eylül 2023 tarihli yeni global sayısına kapak olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Pharrell Williams GQ US Kasım 2019'da "Yeni Erkeklik Sayısı" adlı özel bir sayının kapağında yer almıştı. Üzerinde devasa kabarıklıkta limon sarısı bir Moncler balo elbisesi vardı.

Yeni Erkeklik Sayısı, yeni bir kültürel hareket ve GQ'nun yeni bir dönemi için belirleyici bir andı. Ancak Pharrell gibi çok görevli bir 'multihyphenate' için bu sadece başka bir temas noktasıydı. O zamandan beri 'Skateboard P' için işler daha da çılgınlaştı.

Virginia Beach'li süper prodüktörün üçüncü on yılına giren kariyeri sınır tanımıyor; öngörülemeyen rüzgârlar bulmaya ve daha da yükselmeye devam ediyor.

Pharrell 1990'ların sonunda çağa damgasını vuran bir 'beat' yapımcısı ve söz yazarı olarak ortaya çıktı. Sonra neredeyse kazara liste başı bir solo sanatçı olarak kariyerini başlattı. Sonrasında film yapımcısı, TV'de yetenek yarışması jürisi, yazar, spor ayakkabı tasarımcısı, cilt bakımı 'impresario'su' olarak müzik kaynağını sonuna kadar açık tutarken gerçekten her şeyi bir arada ilerletmeye başladı.

Ve şimdi, sektörün en göz önündeki markalarından birinde moda tasarımcısı - Louis Vuitton'un erkek kreatif direktörü - ve kendi kültürel ışıltısı onu daha da görünür kılıyor.

Bu sayının kapak çekimi için en sevdiğimiz iş partnerlerimizden biri olan Parisli fotoğrafçı Fanny Latour-Lambert'i aradık ve Pharrell'in yeni evi ve lüks modanın merkez üssü olan Paris'in gerçeküstü bir versiyonuna büyük gelişini nasıl yansıtacağımız hakkında konuşmaya başladık.

Pharrell'in Louis Vuitton'daki selefi Virgil Abloh, Vuitton markasının zaten bir parçası olan çocuksu merak ve iyimserlik ruhunu keşfetmesiyle ünlüdür. (İlk defilesi, sarı tuğlalı yolun yerini gökkuşağı pistinin aldığı Oz Büyücüsü'nün yeniden canlandırılmasıydı).

Bu çekimi Pharrell'in ilk defilesinden önce planlamış olsak da, Pharrell'in merak ve sihri LV'nin merkezinde tutacağından ve tüm bunları kendine özgü duygusal kayıtlarından biri olan önlenemez neşeyle işleyeceğinden hiç şüphem yoktu.

Bu yüzden Fanny ile Gilbert Garcin ve René Maltête gibi sürrealist Fransız fotoğrafçılar hakkında konuştuk. Ve 1927'den 1930'a kadar Paris'te yaşarken yazar André Breton ve Sürrealistlerle birlikte yeni bir süper gerçeklik yaratmak için rüya hayatını uyanık hayatla birleştirme çabalarına katılan büyük Belçikalı ressam René Magritte'e baktık. Magritte'in 1953 tarihli Golconda tablosu kapağımızın referansı oldu.

PW

Magritte, René, Golconda, © 2023 Herscovici/Artists Rights Society (Ars), New York; The Menil Collection, Houston, TX, USA/Bridgeman Images.

Kapakta "Pharrell Paris'e İniyor" yazıyor çünkü moda başkentine büyük gelişini kutluyoruz ve Noah Johnson'ın kapak hikayesi de Pharrell'in tarihi atamasının lüks dünyasındaki değişimi ifade ediyor. Ancak Magritte'in tablosunun en iyi yanı, ki Fanny burada da bunu çok başarılı bir şekilde yakalamış, figürlerin yerçekimi kanunlarına tabi görünmemeleri.

Elbette, Pharrell'ler Paris'e iniyor olabilir. Ama sadece takılıyor da olabilirler. Hatta Pharrell'in en sevdiği yöne doğru süzülüyor da olabilirler: daha da yükseğe.

GQ US

GQ Global Kapak Hikayesiyle GQ Türkiye Sonbahar 2023 sayısı Eylül'de raflarda. 

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası