Seçkin Pirim'in Yeni Tasarımı “Gate Of Zero”
Güncel

Seçkin Pirim'in Yeni Tasarımı “Gate Of Zero”

GQ Türkiye Men of the Year 2021 Yılın Sanatçısı Seçkin Pirim'in son tasarımı Maldivler'de, Joali Being'de.

Men of the Year 2021 Özel sayısında hikayesini daha da yakından duyacağımız Seçkin Pirim çağdaş heykel sanatının önde gelen temsilcilerinden. Eserleri neo-minimalist form ifadelerine dayanıyor ve çağdaş tasarım stratejileriyle birleşiyor. Seçkin Pirim'in yapıtları, bugünün kaotik ve heterojen varoluş biçimlerini karşılayabilecek post-fütürist, post-yapısalcı ve post-minimal yeni bir estetik bakış açısı kazandırıyor. 

Son tasarımı ‘Gate of Zero’ insanın kendiyle yeniden buluşma ve kendi olma yolculuğunun sıfır noktasını temsil ediyor. Hiçlik kapısından geçmek, yenilenmek ve dönüşmek temalarına odaklanan tasarım; Mevlana’nın tasavvuf anlayışı ve semazenlerin tennuresinden ilham alarak görenlerin “yeni bir ben” olmak için katıldığı ilham veren uygulamaların başlangıcını oluşturarak hayat boyu sürecek bir yolculukta onlara eşlik ediyor.

Kendini yeniden bulmak yolunda bir hiçlik kapısından geçerek hayatın yepyeni patikalarını deneyimleme yolculuğunda misafirlerine eşlik eden Joali Being’in, çalışmalarıyla dünya çapında dikkat çeken ünlü heykel sanatçısı Seçkin Pirim tarafından tasarlanan karşılama alanı adeta bir başyapıt. Mekanın değerlerini ve felsefesini yansıtan bu üstün tasarım semazenin haraketlerini ince detaylarla yansıtarak misafirlerine; egodan kurtulma,ruhsal -bedensel arınma ve içe dönüşün başladığı nokta olan “sıfır”a varmayı temsil eden tasarımıyla bir karşılama alanından çok daha fazlasını ifade ettiği aşikar. 

Cennet gibi bir adada Joali Being'de yenilenmenin sıfır noktasında misafirleri Mevlana ve onun sevgi felsefesi ışığındaki değerlerinden ilham alarak karşılayan “Gate of Zero”; yansıttığı değerler bütünüyle alışılmışın dışında wellbeing felsefesi ve uygulamaları açısından karşılamadan başlayan ve ömür boyu sürecek etkileyici bir milat. 

 

İLGİLİ İÇERİKLER Seçkin Pirim Joali
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası