Burçsuzluk özlemi
Hayat Rehberi

Burçsuzluk özlemi

Her ölümlü erkek illa ki bu soruyla karşılaşacaktır. Burcunun özelliklerini taşıyor musun?

Kabullenme

Kendinizi o anda her hafta evin şeklini değiştiren bir kadınla evli gibi hissediyor olsanız da, burcunuzla ilgili ortalama seviyede bilgi sahibi olmak bile kadınları şaşırtmaya yeter. Zaten tüm burçların ortak özelliği olan, olmasa da söylediğinizde kimsenin reddedemeyeceği şeyler var. Duygusallık, bunlardan en önemlisi. Hangi burçtan olursanız olun duygusallık jokerini öne sürdüğünüzde bir kadın buna asla itiraz etmeyecektir. Hiç duygusal olmayan bir burcun bu balta girmemiş versiyonunu mutlulukla karşılar çünkü elinde bir kozu daha vardır: Yükselen burç!

Yükselme dönemi

“Peki yükselenin ne?” sorusuna, tuttuğunuz takımın adıyla cevap vermek istemeniz bence çok normal. En başta bahsettiğim gibi bu astroloji olayları zaten yeterince yüksekte cereyan ediyor, bir de yükselme dertleri mi var? Siz bir yengeç ne kadar yükselebilir gibi sorularla boğuşurken çözüm yine kadından gelir: “Saat kaçta doğmuşsun?” Olayın bundan sonrası telefonda annene bunu neden birdenbire merak ettiğini anlatmakla geçecektir. Yükseldiğin kadının senin yükselen burcunu merak ettiğini anlayan anne, birkaç küçük bilgi karşılığında doğum saatini takas edecektir: Annesi-babası ne iş yapıyormuş?

Seninle olmaz

Asıl çile kadın senin tüm bilgilerini aldığında başlar:

- Burcun ne?

- Yay.

- Ooo, Yay’ları zaptedemezsin, bırakır gider.

- Haydaa, ne oldu ki şimdi? Böyle bir istatistik mi var? Alcatraz’dan kaçan tüm mahkumlar Yay mıymış?

Bir anda yeryüzünde sizinle aynı burçtaki tüm adamların birer pislik olduğu bir dünya düşünmeye başlarsın. Milyonlarca Yay erkeğinden kaçı acaba şu an bir kadını terk edip ağlatıyor? Kısa süren bu düşünme evresinden sonra sizi hiç istemediğiniz bir yere götürecek o soruyu sormanız kaçınılmazdır maalesef: Neye dayanarak bunu söylüyorsun?

Yaredir sinede

Neye dayanacak; tabii ki eski sevgilisine! Bu andan itibaren hiç tanımadığın, tanımak da istemediğin bir adamın, sırf seninle aynı dizilişe sahip bir yıldız kümesi sahibi olması yüzünden olası flörtünü birkaç milyon ışık yılı uzağa ötelemesini dinlersin. Adamın saç ve ten renginden tut da iş ve aile durumuna kadar, seninle hiçbir ortak özelliği olmaması hiç önemli değil. İkinizin de burcu aynı ve dolayısıyla siz aynı adamlarsınız. Diyalog zaten bundan sonra burç eksenine asla dönmeyecek ve konuşmanın sonuna kadar o iğrenç adamın maceralarını dinlemek zorunda kalacaksın.

Olay derinleşiyor

Burç muhabbetinin en tehlikeli yan etkisi, fal kavramıdır. Falcıya gitmek de en az burçların özelliklerini öğrenmek kadar ilgisiz kaldığımız bir sportif aktivite olduğundan, konu buraya gelirse kadına anlamsız bakış süremiz daha da artacak ve ideal botoks kıvamına ulaşmış olacağız. Ben bir kere kız kardeşim vesilesiyle gitmek gafletinde bulundum, falcı o aralar birlikte olduğum kadının vücudundaki benlerin yerlerini bile bildi. İleride kendisiyle evleneceğimi de iddia ettiği kadın şu an başka biriyle evli ve çocuğunun adı da Güray değil.

Bu yazıda oluşan muhtemel bir merakı da gidereyim:

Evet, Yay burcuyum ve beni zaptedemezler!Yazının tamamı GQ Türkiye Nisan sayısında ve GQ Türkiye iPhone/iPad edisyonunda...

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası