İlk Buluşmada Kilit Nokta : Hesap Ödeme

Buluşma mükemmel geçti. Ve geldi o an! Siyah deri bir kutuda ya bir sonraki buluşmanın anahtarı ya da tahribat gücü yüksek bir detay. O zaman tam da şu anda biz koşalım ve şu sorunu kökten çözelim.

09 Temmuz 2017

İlk Buluşmada Kilit Nokta : Hesap Ödeme

Öncelikle hesap geldiğinde hızlıca o siyah kutuya doğru hızlıca atlamayın. Nazik bir şekilde sakince kutuyu garsondan alın. Sizin nezaketiniz karşı tarafında paniklememesini sağlar.

 

Karşı taraftan hesabın bölünme teklifi geldiğinde de aynı nezaketle ona “lütfen” diyin. Sakinliğiniz de karşı tarafın hoşuna gidecektir. Aman diyelim bölüşmeyi ne önerin ne de kabul edin. Fatura bölüşmek arkadaşlar arasında hoş karşılanır.

 

Gelen hesabın yanlış olduğunu arkadaşlarınızın yanında düşündüğünde göz geçirip garsonla dakikalarca konuşabilirsiniz. Ama şu durumda karşınızdaki arkadaşınız değil beyler, flört ettiğiniz kadın. Sizinle ilk kez yemeğe çıkan bir kadın. Hesapta yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız  kısaca göz gezdirin ve emin olursanız masadan kalkarak olaya müdehale edin, anlamamasını sağlayın.

 

Tam tersi durumda hesap beklediğiniz tutarda geldiyse, olabilecek en hızlı şekilde ücrete bakıp kartınızı uzatın. Unutmayın kadınlar nezaketten ve paraya önem vermeyen erkeklerden hoşlanır.

 

Karşınızda gerçekten hesap ödemek isteyen bir kadın varsa ve zorlu bir mücadele sizi bekliyorsa kanınızın son damlasına kadar nezaketle savaşın. Bazı kadınların gururlarını aşmak atomu parçalamaktan zordur.

 

Elbette istisnalara dikkat edin; mekan seçimini yapmak hem gastronomik bilgilerle karşısınızdakini etkilemenizi hem de hesabın ortalama ne kadar geleceğini bilmenizi sağlayacaktır.


Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster