Mars'ta seks başınıza büyük dertler açabilir!

Yabancı bir gezegende seks fikri garip gelmesin. Zira zamanında aya da çıkamayız sanıyorduk.

22 Mart 2012

Mars'ta seks başınıza büyük dertler açabilir!

Normalde insanların kendilerini doğrudan ilgilendirmeyen konularla ilgilenmeyi pek tercih etmediklerini biliyorum (burada "pek" sözcüğünü de bu konudaki oldukça güçlü yargımı yumuşatmak için kullandığımı belirtmeliyim). Ve kabul ediyorum ki yukarıdaki konu, en azından şu anda, hiçbirimiz için acil bir tehlike gibi görünmüyor.

Ancak, sayın okur, bugünkü durumumuz bunun hep öyle kalacağı anlamına gelmiyor. Üstüne üstlük, tarihte çeşitli defalar görüldüğü üzere önceden tedbir almanın kimseye zarar verdiği de görülmüş değil... Tam tersine fayda sağlıyor.

Hala bu konuda zırvaladığımı düşünüyorsanız, en azından bu durumu gündeme taşıma noktasında yalnız olmadığımı bilmenizi isterim. Hatta, Journal of Cosmology isimli bilimsel ya da en azından öyle olduğunu iddia eden bir yayında bu konuda kapsamlı bir makale dahi yayınlandığını duyunca, içinizdeki en pişkinlerin bile şaşırdıklarını itiraf etmelerini beklerim. Etmeyenleri de şiddetle kınarım.

İsmini "Mars'ta Seks: Uzayda Hamilelik, Cenin Gelişimi ve Cinsiyet" olarak çevirebileceğimiz bu makalenin en başında yer alan Özet kısmında neler yazdığını merak ediyorsanız, ki bu kadar laftan sonra etmiyorsanız diyecek bir şeyim kalmadı, aşağıda bulabilirsiniz. Üstelik, linkine yazının en sonunda yer vereceğim bu çalışmanın vardığı sonuçlardan biri, sizi oldukça şaşırtacak, bekleyin!

"İnsanlar cinsel yaratıklardır ve Mars'a yapılacak bir görev yolculuğunda erkek ve dişi astronotların cinsel ilişkilere girecekleri tahmin edilebilir, ki bunun sonucu da çatışmalar, hamilelikler ve muhtemelen Kızıl Gezegen'de doğacak ilk bebek olacaktır. Bu çalışmada, Uzay Mekiği'nin bundan önceki görevlerinde ve Mars uçuşu simulasyonlarında görev alan astronotlar ile Antartika'ya yapılan keşif gezilerindeki kadın ve erkek takım üyeleri arasındaki romantik mücadele ve çatışmalar dahil olmak üzere, insan olmayan primatlar ile astronotların cinsel davranışları değerlendirilmiştir. Hamilelik olasılıkları ile yerçekimi ve radyasyonun testisler, yumurtalıklar, menstrüasyon ve gelişen ceninin (Mars'ta doğacak bir çocuk da dahil olmak üzere) üzerindeki etkileri tartışılmıştır. Araştırma, ayrıca uzaydaki cinsel çatışmalara, şiddete, cinsel rekabete ve hamileliğe neyin yol açabileceğini ve bunların nasıl engellenebileceğini detaylandırmaktadır. Sonuç önerileri, Mars'a yapılacak bir görev yolculuğunda kadın ve erkek astronotların ayrı uzay gemilerinde seyahat etmelerinin gerekli olabileceği olasılığını da içermektedir. "


İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster