Mutsuz olmanın 5 yolu

Mutluluğun resmini biz de çizemiyoruz ama size mutsuzluğu getirecek 5 garanti yol sayabiliriz. Gerisi size kalmış.

24 Mayıs 2018

Mutsuz olmanın 5 yolu

Ulaşmak istediğimiz hedefe varmak için hangi yolu kullanmak gerektiği konusunda her zaman başarılı seçimler yapamıyoruz ancak genellikle aklımızdan çıkan bir husus var: Hedefe varmanın bir stratejisi de, hangi yolları kullanmamak gerektiğini anlamak.

Hepimizin mutlu olmak, fayda sağlamak ve değer üretmek istediğini varsayarak, aşağıdaki maddelerden kaçındığımızda istediğimizi elde edeceğimizi düşünüyoruz. En azından önce ‘Nasıl mutsuz olunur’ konusunda uzmanlaşalım, sonraki seçimler bize kalmış.

 

Yapayalnız kalın

Bizler sosyal varlıklarız. İletişime geçme, paylaşma, kendimiz anlatma ihtiyaçlarımız var. Bunlarda eksiklikler olunca ise ortaya depresyon ve bunalım halleri çıkıveriyor. Dolayısıyla kendinizi yapayalnız bırakmak (belki bir odaya ya da adaya kapatırsınız) size %100 mutsuzluk getirecektir.

Her şeyi ciddiye alın

Hayatın her alanında, içinde bulunduğunuz her şeyi ciddiye ama çok ciddiye alın. İşler kontrolünüzden çıktığında ise şikayetçi olun. Mutsuzluğa giden en hızlı yollardan biri.

Bugünü unutun

Elimizde üç farklı zaman var, değil mi? Geçmişimiz var, geleceğimiz var, eh bir de bugünümüz var ama bugün kimin umurunda ki? Geçmişteki hataları düşünüp hayıflanmak ya da gelecek kaygısıyla kendimizi yiyip bitirmek varken, bugünü kim ne yapsın?

Her şeyi aynı anda yapın

Yapılacaklar listenizi doldurun ve her bir maddeyi aynı anda, sanki hepsi aynı derecede önemli ve acilmişler gibi yapmaya girişin. Günün sonunda elinizde listeniz kadar yarım kalmış iş ve artmış bir mutsuzluk katsayınız olacak.

Asla konfor alanınızı terk etmeyin

Değişim, yenilik, riskler… Bunların sonunda mutlu olma ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve elinizde ne varsa onunla yetinmeye, her gününüzü dünün aynısı şekilde yaşamaya devam edin. Bir sonraki hayatınıza kadar böyle gidin, sonrasını vakit gelince düşünürüz.


Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

HAYAT REHBERİ | Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Neler Yapmalısınız?

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

HAYAT REHBERİ | İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

HAYAT REHBERİ | WhatsApp’ta Hayatta Kalma Sanatı

Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Konuşmamız Lazım: Erken Boşalma Sorunsalı

İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

HAYAT REHBERİ | İkinci Buluşmayı Garantilemenin 5 Yolu

Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

HAYAT REHBERİ | Dikkat! Yoksa Seks Bağımlısı mısınız?

Daha Fazla Göster