Sarp Apak Kadınlardan Ne Öğrendi?
Hayat Rehberi

Sarp Apak Kadınlardan Ne Öğrendi?

"Sevgilinin tek hobisi, mesleği sen olmamalısın."
GOL GELİYOR

Baştan anlaşalım. Ne kadar uyumlu olsan da kadınların huyuna, suyuna gitmek zor. Açlıkları olay, toklukları ayrı bir olay. Onun istediğini yapmak için ne kadar kassan da hiç beklemediğin bir yerden gol yiyebiliyorsun. Hazırlıklı ol.

İLGİSİZLİK BİLGİSİZLİKTEN ZOR

Her kadının katlanamadığı tek şey var, o da ilgisizlik. Ne yaparsan yap, bir kıza “Aşkım, baş başa hiçbir şey yapmıyoruz, hayatımızı hiç birbirimizle paylaşmıyoruz artık” dedirtme. Böyle bir lafın, sonun başlangıcından farkı yoktur. İçine bir kere “ilgisizlik” kurdu düştüyse topu çizgiden çevirmek artık zor. Dertli günler yakındır.

ELEMANLAR HOŞLANDI MI?

Erkek arkadaşlarınla sevgilin arasındaki uyum, en az sevgilinle senin arandaki uyum kadar önemli. Ne yapıp edip önce tarafların birbirini sevmesini sağlamak lazım. Erkek tayfasına ayak uydurma durumu sevgili için mühim bir kriter. Zamanında bu huzursuzluğu çok yaşadığım için iyi bilirim, elemanlar kızdan hoşlanmazsa o ilişkinin hiç şansı yok. Tanışma anı çok önemli. Önden iki tarafın da gazını almak lazım. Fakat “Oğlum, kıza bayılacaksınız, çok kafa” gibi lafları da dozunda kullanmalı.

KIZ MESLEK OKULU

Kapalı devre ilişkiler pek sağlıklı değil. En azından benlik değil. Kişiler bir süre sonra kendi kendini yiyor. Kız seni mesleği haline getirmemeli. Senden daha önemli işleri de olmalı. Tek hobisi, uğraşı sen olmamalısın.

YALNIZ GEZEN YILDIZLAR

Cicim aylarında kendi yaşam alanından çok ödün vermemek lazım. İpin ucu kaçarsa yandın. Bir ilişki nasıl başlarsa öyle devam eder. Başkası için bir şey yapmak sana zor geliyorsa bil ki yalnız kalman gereken bir döneme girmişsindir. Varsa bir ilişkin, tekrar gözden geçirmeli, yeni kararlar almalısın.

EEE, SONRA NE OLDU?

Sevgilinle dedikodu yapmak iyidir, hoştur da ilişkide bunun da bir dozu olmalı. Bir noktadan sonra kendini sevgilinin karşısında bacak bacak üstüne atmış, Türk kahveni hüpleterek “Eee, Ayşe ne demiş sonra?” derken buluyorsan önce biraderlerle acil bir rakı seansı düzenlemeli, sonra da o kızdan uzaklaşmalısın.

ÖĞRENMEK İSTERİM

Biz illa rakı sofrasına oturacağız ki çenemiz açılacak da dertlerimizi arkadaşlarımıza anlatabileceğimiz noktaya geleceğiz. Kızlardan henüz öğrenmediğim ama öğrenmek istediğim şey de bu: Ruh halini yerinde yaşamayı becerebilmek, arkadaşlarınla her an, her saniye her konuyu eksiksiz konuşabilmek.

Bİ DUR, Bİ OTUR

Sevgililerinden en sık duyduğun laf, tıpkı benim gibi, “Otur, yoruldum ya”, “Bi sakin sakin oturamadık seninle” ve türevleriyse, evcimen biriyle birlikte olma şansın yok. Geçmiş olsun.

ZAMAN MESELESİ

Temkinli yaklaşmak çok önemli. Bir erkeğin 32 yıllık ömrünün sadece son iki-üç ayına tanıklık etmiş bir kadın “Şu duvarları yıksak mı? Mutfağını yeniden mi dekore etsek?” gibi cümleler kurmamalı.

İLGİLİ İÇERİKLER sarp apak kadınlar
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası