Gerçek Kadınlardan Gerçekçi Erkek Beklentileri
Hayat Rehberi

Gerçek Kadınlardan Gerçekçi Erkek Beklentileri

Yine üşenmedik, çeşitli yaş gruplarından onlarca kadını kıstırdık. Sadece kıstırmakla kalsak iyi, “Ne bekliyorsunuz erkeklerden ha? Ne, ne, ne!?” diye güzelce sorduk. Ulaştığımız veriler şaşırtıcı. Buyurmaz mısınız?

Tüm kadınların erkeklerden aynı şeyleri mi beklediğini düşünüyorsunuz? Sizi ciddiyete davet ediyorum. Elbette hayatın farklı evrelerindeki kadınlar, erkeklerden farklı varoluş biçimleri içinde bulunmalarını bekliyor. Misal, 18 yaşında bir genç kız, bir miktar uzun saç ve ateş başında çalınabilen 3-5 akora tav olabilirken, 35 yaşında bir kadını etkileyebilmek için çok daha ciddi yatırımlar gerekiyor.

Bu arada, yatırım kelimesinden, aman ha gözünüz korkmasın. Zira gerçek kadınlar, evlilik programlarında gördüklerinizden şükür ki epey farklı. Onca kadın içinden biri de çıkıp “Üstüme ev yapsın, tepeme yazlık kondursun, vergisi ödenmiş ve imara açık en az üç arsası bulunsun” demedi. Niye? Çünkü bizler müteahhit değil, makulüz. Evet, gelelim verilere… 

18-25 YAŞ ARASI

*** Erkeğin bir yeteneği ya da bir hedefi olmalı. İkisi birden olursa tadından yenmemeli.

*** Dünyaya karşı ilgi dolu olmalı; festivallere, uzak ülkelere, paraşütle atlamaya ya da kamp yapmaya gitmeyi sevmeli, en azından merak etmeli.

*** İnsanlarla kolay iletişime geçebilmeli fakat işi yılışıklığa dökmemeli.

*** Annesiyle iyi geçinmeyi ve ona saygı duymayı öğrenmiş olmalı.

*** İyi bir müzik arşivi ve bunları dinleteceği kendine ait bir mekanı olmalı.

25-30 YAŞ ARASI

*** Güvenilir ve iletişim kurulabilir olmalı. Mesaj atmayı bir kur çeşidi olarak kullansa da, ilişkide sorun çözerken mesaja başvurmamalı.

*** Kendine ait bir tarzı olmalı, bu tarzı arada konuşturabilmeli. Herkese her daim ayak uydurmanın pısırıklık olarak algılandığını anlamalı.

*** Kendi kendine yaşamayı yavaştan da olsa öğreniyor olmalı; öğrenci evinden, temizlikçi gelen bekar evine geçiş yapmalı.

*** Poltik bir bakış açısı, fikirlerini ifade edecek dil kabiliyeti, iyi bir film arşivi ve kendine özgü bir kütüphanesi olmalı.

*** Biradan farklı içkilere merak sarmalı; arada kaliteli bir şarap yahut buzlu viski ikram ederek insanı şaşırtmalı.

30-35 YAŞ ARASI

*** Spor yapmayı alışkanlık haline getirmeli, “Göbeğim var ve mutluyum” tribine henüz (mümkünsa asla) girmemeli.

*** Ailesiyle sorunlarını, aşırı para harcamalarını ve mesleğinde çaylaklık çağını geride bırakmalı.

*** Arada sırada şık bir yerde yemek yemeyi ya da tatile uzak bir şehre kaçmayı, üstelik bu şehirlerde neler yapılacağını bilmeli.

*** Diyaloğa kız tavlama cümlelerinden ziyade, karşısındakini gerçekten tanımaya yönelik sorularla başlamalı.

*** Victoria’s Secret kızlarını hayal etmekten sıkılmış olmalı, gerçek kadınların kusurlu olduklarını bilmeli. Bir kadına bu kusurlarla âşık olabilmeli.

*** Bir noktada eğlenceyi bitirip evin yolunu tutmayı, ne içiyorsa onu abartmamayı, her partiden centilmen gibi ayrılmayı becermeli.

35-45 YAŞ ARASI

*** Hayat arkadaşı olmayı arzulamalı, dahası çocuklara karşı da sempatik yaklaşmalı. Çocuğu varsa, babalık kavramını çözmüş olmalı.

*** Çöpü sorulmadan çıkarmayı, tuvalet fırçasını insanı çıldırtmadan kullanmayı bilmeli.

*** Yatakta öğrenmeye, tanımaya ve yeni şeyler denemeye açık olmalı. Mümkünse bu yenilikleri genç metresiyle değil, eşiyle deneme arzusu taşımalı.

*** Parasının hesabını bilmeli ama bu, özellikle konu çocukların okulu ya da sağlık olduğunda asla cimriliğe dönüşmemeli.

45’TEN SONRA

*** Andropoz dönemini en azından kendisini öldürmeyecek bir uğraşla atlatmalı (Üstü açık spor araba ya da motosiklet yerine tenis, yüzme, bisiklet mesela).

*** Arada sırada hatalarını kabul etmeyi ya da arabayı kenara çekip yolu sormayı bilmeli.

*** Politikadan, güzel sanatlardan, tarihten, şarabın ya da balığın iyisinden anlamalı, önüne konulan yemeği övmeli.

*** Eski şarkılarda eşini dansa kaldırmaktan imtina etmemeli.

*** Yazlığın çatısı onarılırken ya da senelik vergiler hesaplanırken ortadan kaybolmamalı.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası