Yeni evli çiftler için seks hayatı önerileri Getty Images
İlişkiler

Yeni Evli Çiftler İçin Balayı Evresini Devam Ettirecek 6 Seks İpucu

Kapı koluna "rahatsız etmeyin" mesajını koymakla başlayın. Ve evliliğinizin ilk günlerindeki hareketini uzun süre devam ettirin.

Bridgerton'ın ikinci sezonunun sonunda Anthony ve yeni gelini Kate Sharma'nın Pall Mall'daki aileye katılması saatler alır. Çünkü birbirleriyle çok meşguller. Bridgerton'ın evlenmemiş genç kardeşleri altı saat bekletilmekten yakınırken, birinci sezonun büyük bir bölümünü balayının tadını çıkararak geçiren Daphne sadece omuz silkiyor ve şöyle diyor: "Yeni evliyken altı saat hiçbir şey".

Yeni evliyken tek düşündüğünüz eşinizle bir sonraki kaçamağınız. Tek başınıza yaşıyorsanız, dünya, sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekler. Ve eğer ailenizle kalıyorsanız,... evlisinizdir. Kimse sizi yargılayamaz.

Düğününüzü takip eden aylarda ciddi bir dinlence ve kapınızın önüne dikilmiş bir 'rahatsız etmeyin' tabelası olmalı. "Evet" demeden çok önce birlikte olan çiftlere gelince, ilişkiniz yatak odası oyunlarınızı artıracak bir hamle bekliyor!

Bu amaçla, seks terapistleri ve uzmanlar tarafından yeni gelin ve damatların ilişkilerine bomba gibi bir başlangıç yapmalarını sağlayacak seks tüyolarından oluşan bir liste hazırladık!

Yeni evli çiftler için balayı dönemini devam ettirecek 6 seks tüyosu

  1. Hadi seks hakkında konuşalım

İyi seksin temel kuralı: iletişim kurmak. Bu, ister birbirinizi ilk kez çıplak görüyor olun, ister partnerinizin güzellik noktalarını şimdiye kadar ezberlemiş olun, tüm yeni evliler için geçerli. Birbirinizle sapkınlıklarınız hakkında konuşun; en derin cinsel fantezileriniz, neleri denemeye açık olduğunuz ve kesinlikle hayır dediğiniz şeyler.

Bridal Guide'a konuşan seks terapisti ve talk show sunucusu Dr. Ruth Westheimer şöyle diyor: "İhtiyaçlarınızı ve arzularınızı kafanızın içinde tutarsanız, cinsel yaşamınızın gücü ve yoğunluğu yavaş yavaş azalacak... Ancak hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri açıklarsanız, birlikte çok iyi, uzun ömürlü bir cinsel yaşam yaratabilirsiniz".

  1. Günde bir kucaklaşma...

Sarılmak, öpmek ve el ele tutuşmak, beyinde nörotransmitter görevi gören ve bağlanma duygusuna katkıda bulunan bir hormon olan oksitosin seviyelerini artırır. Fiziksel (ve rızaya dayalı) dokunuş başlı başına bir sevgi dili, bu nedenle gün içinde gizlice küçük bir öpücük verin veya uzun bir sarılmayla kendinizi yeniden şarj edin.

  1. Bu bir oyuncak hikayesi

Seks terapisti Marrisa Nelson'a göre, seks oyuncakları seks sırasında alınan zevki yüz kat artırabilir. Marriage.com'a konuşan Nelson, "Vibratörler ve oyuncaklar, ön sevişme sırasında vücudu canlandırmak ve tahrik etmek için birbirlerinin üzerinde kullanmak ya da karşılıklı mastürbasyon yapmak için harika" diyor. Ayrıca yeni çiftleri G noktası avına çıkmaları için biraz zaman ayırmaya teşvik ediyor.

  1. Her zaman bir yatağa ihtiyacınız yok

Birkaç aydır evliyseniz ve monoton bir rutine girmekten endişe ediyorsanız, neden yatak odasının ötesine geçerek işleri renklendirmiyorsunuz? Harika bir seks yapmak için yatağa ihtiyacınız yok; aslında işler hiç beklemediğiniz yerlerde de düpedüz ateşli hale gelebilir, örneğin mutfak tezgahı gibi...

  1. Enerjik ve öncelikli olmak

Çoğu durumda, evlendikten sonra 7/24 birbirinizin etrafındasınız. Bu nedenle, seksi hafife alma eğilimi olabilir. Ancak, bu kaygan bir zemin, çünkü en başından itibaren sekse öncelik vermeyi bırakırsanız, daha sonra kızgınlığa yol açabilir. Seks terapisti Ian Kerner, çiftlere seksi günlük programlarının bir parçası haline getirmelerini tavsiye ediyor. Örneğin, her sabah birlikte duş almak gibi. Bridal Guide'a verdiği demeçte, "Sonuçta, saatlerce Facebook'ta takılırsanız ve nihayet gece yarısı yatağa yığılırsanız seks gerçekleşemez" diyor.

  1. Nicelikten çok nitelik

Yeni evli olduğunuzda, günün her saati sevişme ve her seferinde en üst düzeyde zevk almanızı sağlama dürtüsünü (ve hatta baskısını) hissediyor olabilirsiniz. Ancak, nitelik her zaman nicelikten daha iyi. Nelson'ın Marriage.com'a söylediği gibi: "Seks kolektif bir deneyim, bu nedenle en önemli şey karşılıklı zevk için hazza ve keşfe odaklanmak. Birçok erkeğin her gün seks yapmadıkları için cesaretlerinin kırıldığını ya da partnerlerini her seferinde orgazm edemedikleri için kendilerine kızdıklarını görüyorum. Birlikte geçireceğiniz bu özel zamanın ön sevişme, sarılma, göz teması, ten tene temas, erotizm, eğlence ve flört gibi yakınlık ve bağ kurma unsurlarıyla ilgili olmasına izin verin. Tüm bu unsurları bir arada bulundurduğunuzda, birbirinizin tüm ihtişamının tadını çıkararak birlikte geçirdiğiniz harika zaman ve hazzı en üst düzeye çıkarırsınız."

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ INDIA WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER ilişkiler seks evlilik
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası