Sevgiliyle Kesinlikle Gidilmemesi Gereken Tatil Yöreleri
Hayat Rehberi

Sevgiliyle Kesinlikle Gidilmemesi Gereken Tatil Yöreleri

Mevsim itibarıyla bu ciddi uyarılar için erken olduğunu düşünebilirsiniz. Birçok yerde yazın sevgilinizi nerelere götürebileceğinizi okuyorsunuz. Madalyonun öbür yüzünü de biz gösterelim.

Arkadaşlarınız eminim uyarmıştır: “Aman abi, sakın ha Prag’a sevgilinle gitme; kızlar çok güzel, tatsızlık çıkar!” Elbette ilişkinizin tatsızlık eşiğini bilemiyorum ama bence Çeklerde öyle aşırı kıskançlık yaratacak bir durum yok. Ayrıca Prag çok romantik olduğundan, sevgili o kadar da boğmayabilir. Tyn Katedrali önünde el ele oturursunuz, Charles Bridge’e aşkınızın sembolü kilit asarsınız... Olur yani. Ama elbette hiç olmayacak yerler de var. “Mümkünse kesinlikle sevgilisiz çıkmanız gereken tatiller” için seçenekler aşağıda. Umarım tadından yenmez bir tatil yaşarsınız.

Kazantip Festivali:

Aslında Avrupa il sınırlarında gerçekleşen pek çok festival, çok aşırı/gereksiz güzellikte insan barındırdığından, çiftler için yorucu ve hatta sarsıcı olabiliyor. Misal, iki sene önce bir festivalde, bendeniz de fotoğraf çektirme bahanesiyle, tamamı bornozlu bir One Direction çetesine dahil olmuştum. Bizim bey beni aralarından zor aldıydı. Ukrayna/Kırım Adası’nda düzenlenen Kazantip Festivali’ne dönersek, videolarından anladığım kadarıyla, etkinlikte orantısız bir seksapel var. Batum sahillerinde gerçekleşen ve Slav halklarının koptuğu bu ortamda, Rus erkekleri zaten “Bize her yer Moskova, her şey normal” edasında. Kadınlar bu serbestliğe dünden teşne. Siz “Ben önüme bakarım, kimsenin eşinde, bacısında gözüm yok” deseniz de, bana sorarsanız Kazantip gibi bir yere bir Türk kızını götürmek, her şeyden önce günah. İnsan kıskançlıktan 8 saniye içinde kuru erik gibi içine çöker. Yapmayın...

Yoğun Hippi Bölgeleri:

Şayet ilişkide olduğunuz kadın gerçek bir doğa tutkunu ve kamp sevdalısı değilse, kısacık tatilini ona Kabak, Kelebekler vb. hippi hezeyanlı bir vadide geçirtmeyin; başınıza iş alırsınız. Her şeyden önce odadaki dev örümcek ve hanımefendinin vücudunda tabiat tarafından açılan her bir sıyrık/ısırık sizin suçunuz olacak. Sonra geceleri ateş başında dans, yerli halka uyup ay ışığında çıplak yüzme gibi aktivitelere katılmak isteyeceksiniz. Başka kızlar çıplak yüzsün, tabii, zaten... Ama ya sevgiliniz de bir çılgınlığa kapılır “Hayır Feridun, ben de doğanın kollarında anadan doğma kalmak istiyorum!” derse ne yapacaksınız? Aman evlerden uzak...

Fas, Kolombiya, Türkiye:

Dünyanın en tehlikeli ve kadınlar için taciz seçenekleri sunan tatil yörelerine baktığımızda, araştırmalar bize New Mexico’da, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da, Fas’ta ve şaşırmayın, Türkiye’de dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor. Bu listede Hindistan (Yeni Delhi), Endonezya (Cakarta), Malezya (Kuala Lumpur) gibi pek fazla gelişememiş ülkelerle birlikte anılmak, elbet bizim güzelliğimiz. İyi tarafından bakacak olursak, “Biz zaten şerbetliyiz, Mecidiyeköy’den her gün sağ çıkıyoruz” diyerek, bu tehlikeleri ihtiyacınız olan günlük hayatta kalma dozu içinde değerlendirebilir, sevgilinizle birlikte “survayvıl” tekniklerinizi, tatilde de geliştirebilirsiniz.

Las Vegas-Kıbrıs-Amsterdam:

Konuyu nereye getireceğimi anladınız. Bazı yerlerde yaşananların, oralarda kalması gerekir. Elbette bu lüksü, yanınızda her bakışınızı ve her kadeh içkinizi kontrol eden biri varken yaşamak o kadar kolay değil. Kumarhaneye gidip birkaç slot makinesine para attıktan sonra “Ankastre mutfağın parasını sana rulette yedirtmem!” isyanını duymak istemiyorsanız, Kıbrıs ya da Las Vegas’a (bir diğer ucuz/yakın seçenek de Belgrad-Sırbistan oluyor) sevdiceğinizle gitmeyiniz. Amsterdam konusu ise biraz şaibeli; tanıdığım pek çok erkek için Red Light’ın camekanları pek bir şey ifade etmiyor ve deneyenler de, bu erotik seçenekleri mekanik ve endüstriyel buluyor. Fakat “Ben Amsterdam’da çeşitli maddelerle beynimi eritmek istiyorum, sevgilim beni böyle görmesin” derseniz de anlarım.

Moskova-Erivan:

Ben Moskova’nın gece hayatını orada bir sene yaşayan abimin aktardıklarından biliyorum. Kendisi tüm klişeleri bünyesinde barındıran bir makine mühendisi ve kadınlarla ilişkisi Moskova’ya gidene kadar varla yok arasıydı. Fakat Moskova böylesi el değmemiş erkeklerimiz için bile maalesef vaatler, hatta açık tekliflerle dolu bir eğlence anlayışı sunuyor. Öte yandan bu eğlenceler epey pahalı ve Rusların şakaya gelir tarafları yok. Güvenlikten ödün vermeden çok güzel kızların dans şovlarını izlemek isterseniz, uzmanlar Rasputin veya Egoistka Nochnoy Klub gibi yerleri öneriyor. Kavgalı olduğumuz için hakkında çok az şey bildiğimiz Erivan ise kız arkadaşsız gitmek için hayli enteresan bir seçenek. Şehrin taş binalarının bodrum katlarında, sayısız “strip club” var ve girişleri 6-10 euro gibi komik fiyatlarda. Şehrin dışında çok tekinsiz kumarhaneler de bulunuyor ama sırf sevgilisiz tatil yapıyorsunuz diye tek böbreğinizi kaptırmayın derim.

Kutemajrvi Seks Festival:

Finlandiya’da her sene temmuz ayında gerçekleşen bu modern festivale, sadece Finlilerin ne kadar içten ve bir o kadar da çılgın olabileceğine şaşırmak için bile gidilebilir. Seksi şovların, konserlerin, kimi zaman çıplak da katılabilinen seks derslerinin ve envai çeşit seksi oyuncağın bulunabileceği festivale, kafası çok açık bir partnerle gitmek eğlenceli olabilir. Daha eğlencelisiyse partneri o topraklarda bulmak olacaktır. Zira ne de olsa kültür, onların kültürü. Ve her şeyden önce, kültüre saygı...

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası