Valiz Hazırlama Sanatı
Hayat Rehberi

Valiz Hazırlama Sanatı

Uçak, otel, ödemeler her şey tamam. E her birimiz severiz son gün valiz hazırlamayı. İyi de her şeyi yanımıza almak istiyoruz ya da her şey valizde buruşuyor mu? Tamam tamam durun beyler bu noktada yardımınıza koşuyoruz. Valiz hazırlama ipuçları aşağıda!

Kalacağınız gün ile doğru orantılı bir valiz seçimi yapmalısınız. Uçakla gidiyorsanız belirli bagaj sınırlamalarına uymak gereksiz şeyleri yanınıza almamanıza ve yanınıza alacaklarınızı filtrelemenize neden olacak. Bu iyi bir şey.

 

İlk olarak söylememiz gereken alacaklarınızı yazılı bir şekilde liste haline getirmeniz işinizi kolaylaştırır. ( Listenin oluşturulmasını birkaç güne yayarsanız daha da sağlıklı olur.)

 

Kıyafetlerinizi rulo şeklinde yapıp yerleştirmeniz valizde daha az yer kaplamalarının bir yöntemidir. Buruşma ihtimalini de es geçememek lazım elbette. Bu noktada sizin için “öncelik” kavramı öne çıkıyor.

 

Ayakkabılarınızı ve iç çamaşırlarınızı toz torbalarına koyup valize kaldırmanız faydalı olacaktır.

 

Eğer özel olarak kullanmak istediğiniz bir bakım ya da kozmetik ürünü varsa seyahat boyu almanız valizde daha az yer kaplamasını sağlayacaktır. Bu tarz ürünler günümüzde çok yaygın.

 

Bu arada aman diyelim beyler; güneş kremleri, losyonları vb. akışkan ürünleri de fermuarlı bir çantaya koymadan valize koymayın.

 

Valizdeki her türlü cep fermuar vs. kullanılması valizin daha kullanışlı kullanılmasını sağlar. Örneğin buraya ağrı kesici ya da herhangi rutin kullandığınız bir ilacınızı koyabilirsiniz.

 

Yanınıza alacağınız elektronik ürünleri ve bunlara ait şarj cihazlarını da valize almayı unutmayın. Telefon şarjı bu kategorinin birinci maddesi!

 

Ve son olarak kıyafetleri nasıl daha planlı ve az yanıma alabilirim derseniz; kombin yaparak her gün ne giyeceğinizi bilerek tatile çıkmak çok daha iyi olacaktır. Bileklik, saat gibi aksesuarlarınızı da yine farklı bir yerde tutmanız kaybolmamaları için iyi bir yöntem.

 

E hadi şimdi tatil zamanı!

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası