Hızlı, Moda Trenine İstanbul'dan Binip, Dünyayı Dolaşan Öykü
Hype

Hızlı, Moda Trenine İstanbul'dan Binip, Dünyayı Dolaşan Öykü

Bir Türk, moda başkentlerini sezonlardır adımlıyor. Öykü Baştaş başkalarını değil kendi sesini dinliyor. MBFWI dijital devam ederken, bu sayfaların yayınlandığı gün, o başka bir kıtada. Gitmeden önce erkek arkadaşı, fotoğrafçı Furkan Temir’e, günlük hayatında sıkça yaptığı gibi, yine Furkan’ın dolabından giyinerek poz verdi.

Fotoğraflar: Furkan Temir

 

Belki dinlediğin bir müzik modunu değiştirir her yer podyum gibi gelebilir ama İstanbul’da yürürken en çok podyum gibi hissettiğin yer neresi?

İstanbulda bana en çok ‘runway’ hissini veren yerlerden biri Galata Köprüsü galiba… Genel olarak köprüler böyle bir his uyandırıyor zaten, bir de tabii Galata Köprüsü’nde yürürken manzaranın da buna katkısı var.İstanbul Moda Haftası’na katıldığın ilk yılı şimdi nasıl hatırlıyorsun? Kaç sene geçmiş? 

İlk istanbul moda haftamın üzerinden 3 yıl geçti galiba… Modelliğe yurt dışında başladığım için, ilk defa İstanbul’daki moda haftasına katıldığımda aslında daha önce Milano ve Paris’te (Gucci, msgm, Acne Studios) defilelerinde yürümüştüm. Yani biraz tecrübeliydim diyebilirim :)  

 

Öykü-Baştaş1

 

Global bir model olarak, İstanbul’da ,evinde yürümek ile diğer moda başkentlerinde podyumda olmanın farkı var mı?

İstanbul moda haftası ve yurtdışındaki moda haftaları çok farklı aslında, benim için İstanbul’da olmak çok daha kolay tabii ki :) Kendi evimde olmak ve onun verdiği bir konfor var kesinlikle… Bir de yurt dışında (Paris, New York, Milano, Londra) moda haftaları çok stresli oluyor, çok daha yoğun geçiyor yani…Erkek arkadaşın Furkan’ın dolabından en çok ne giyiyorsun? 

Furkan’ın dolabından çok giyiniyorum aslında :) Tişört  ve sweatshirt’lerine el koyuyorum, bazen de çantalarını kullanıyorum hahah… Artık büyük moda evlerinin de benimsediği cinsiyetsiz parçalar, hakkında ne düşünüyorsun? 

Kıyafetlerin bir cinsiyeti olduğunu düşünmüyorum.Bence herkes içinde kendini rahat hissettiği her şeyi giyebilir. ‘High fashion’ markaların da da bu düşünceyi benimsemesi beni mutlu ediyor.


Öykü-Baştaş1

 

Modellik kariyeri yapmak isteyen çok, başlamadan önce neyi bilmeleri gerek? 

Moda alanında kariyer yapmak isteyen herkese şunu söyleyebilirim: Bu, büyük bir rollercoasteraslında : ) Yani çok iniş çıkışlı bir meslek, bir yandan çok eğlenceli fakat bazı yanları çok yorucu olabiliyor. Kendinizden emin olun ve başka insanları değil kendi sesinizi dinleyin.İZLE
Hakkında En Çok Konuşulan Bek: Valentin Rosier
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası