MBFWI - YPLUS by Yakup Biçer İlkbahar / Yaz 2021
Moda Haftaları

MBFWI - YPLUS by Yakup Biçer İlkbahar / Yaz 2021

Moda kucaklayıcı, ayrımsız yeni yolunda ilerleyedursun, trendler her birimizi süper kahramana dönüştürmek için farklı yollar öneriyor.

Yakup Biçer moda alanındaki bütünsel bakış açısını Y Plus’ın yeni koleksiyonuna yerel kahramanların  giysilerinden  beslenerek taşıdı. Türkçedeki soylu, güreşçi, kahraman veya şampiyon anlamına gelen “Pehlivan"ı modern hayatın içerisine taşıyan koleksiyon yenilikçi formları,cesur detayları ile dikkat çekiyor. Heybetli formları, zamansız bir stille buluşturan tasarımlar meydan okuyan tavrı vurguluyor.

Koleksiyonun ana rengi siyah. Ancak siyahın gücünü daha da baskın kılmak adına Yakup, kobalt mavi-siyah ve kırmızı-siyah gibi kontrastları da eklemeyi atlamamış.  Anahtar parçalar büyük ve geniş kalıplı parkalar, pardesüler.  

Kamuflaj desenini Y-Plus koleksiyonuna özel olarak 'Pehlivan' figürlerinden türeten Yakup, gömlek ve pantolon takımları ve tulumları öne çıkarmış. Parkaları paraşüt kumaşlarından tasarlayarak kış için daha hafif, doğal ve duyarlı ürünleri de koleksiyona eklemiş.

Muska görünümünde çantalar ve aksesuarlar koleksiyonun anahtar detayları. Bu parçaların yanı sıra geleneksel deri mest ayakkabılar da modern ve rafine postallara dönüştürülmüş.  

İzlediğimiz tüm parçalar zamansız bir stille meydan okuyan süper kahramanların cesur ve özgün tavrını sergiledi.

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası