İlkbahar Yaz 2021, Milano'da Kendini Gösterdi

29 Eylül 2020

MilanoModaHaftası2021

Fotoğraf: Getty

Pandemi ciddiyeti anlaşılmaya başlanırken Milano'da bir moda haftası apar topar sona erdiriliyordu. Hemen ardından Paris'te defilelerde 'tercihen' maske takanların fotoğraflarını görmüştük. Aradan geçen aylar her sektörde olduğu gibi modada da benzer kaygıları yaşadı, İlkbahar Yaz 2021 tasarımcıların birkaç takvimi birden göz önünde bulundurunca umutla baktığı bir sezon. Ve sanki, sezonluk değil de çok daha uzun süre kullanılacak parçalar artık podyumda daha yoğun. 

Tasarımcı Paul Andrew yine markanın sofistike notalarını ahenkle çalıyor. Kesimler rahat ama oversize’a kaçmıyor. 
Renkler canlı ama neon kadar bağırmıyor. 
Paul Andrew’un kadın ve erkek toplamda 32 kılık sergilediği defiledeki mottosu ‘Daha az ama daha iyi’. Renkler çoğu yaratıcı ruh gibi, sıkıcı karantina günlerinden çıkışa bir umut gibi. 

Kreatif direktör Pierpaolo Piccioli, hazırladığı Valentino koleksiyonunu Paris yerine ilk kez Milano’da sergiledi. İtalyan moda sektörünü geçirdiği zor dönemden sonra desteklemek amacıyla atılan bu adım aslında yeni koleksiyon kodlarının bir yansıması. Çünkü Piccioli ‘Valentino’nun estetiğinden çok kimliği üstüne çalışmak istedim’ diyor. Kimlik dahilinde memlekete dönmenin yanı sıra couture referanslarını de hazır giyim için şablon olarak kullanıp yine modern zamanın hızına uygun klasik olabilecek kılıklar sergiliyor. 
 
‘Oversize’ ceketler tercihe göre pantolon ya da şortları tamamlıyor. Romantik, renkli desenlerin kullanımı sınırlı. Takımlar nötrlerde. Erkekler için birkaç sezonun popüler sneaker’ını üreten marka İlkbahar 2021 için az hacimli ama bembeyaz bir sneaker kullanıyor, aynı beyazlıkta çoraplarla…
 
(Milano Moda Haftası’ndan Versace, Armani ve DSQ2 İlkbahar 2021 koleksiyonlarına da göz atabilirsin.)

 


Hermès İlkbahar/Yaz 2023

MODA HAFTALARI | Hermès İlkbahar/Yaz 2023

Kendrick Lamar Louis Vuittion Defilesi Ön Sıra Performansı

MODA | Kendrick Lamar Louis Vuittion Defilesi Ön Sıra Performansı

Les Benjamins İlkbahar/Yaz 2023 "The Horse of the East"

MODA HAFTALARI | Les Benjamins İlkbahar/Yaz 2023 "The Horse of the East"

Daha Fazla Göster