Celine'in İlk Erkek Koleksiyon Heyecanı
Moda

Celine'in İlk Erkek Koleksiyon Heyecanı

Hedi Slimane’in dümenin başına geçmesiyle yaklaşık bir yıldır değişim içinde olan Celine geçen geceki şovuyla geri döndü.

Hedi Slimane’in Dior Homme ve Saint Laurent’ten sonra Celine’in başına geçeceği duyulunca tüm moda dünyası heyecanlanmıştı. Nitekim aldığı radikal kararlarda da bu heyecanı destekledi. Hedi Slimane’ın feminen çizgisi olan olan markayı “unisex” Celine’e çevirme macerası böylece başlamış oldu. Koleksiyonun erkek tarafına bakacak olursak ilk dikkatimizi çeken takım elbiseler oldu. Kim Jonas ve Virgil Abloh’un tasarımlarında gördüğümüz “Yeni Dönem Takımlar” akımına Slimane’in de katıldığını görüyoruz. Bu akımın iki anahtar sözcüğü var; Cool ve sıkı. Vücuda dar gelen pantolon ve gömlekleri oversize ceketle tamamlayarak cool bir görünüm kazandırıyor. Slimane’in kullandığı bir diğer malzeme ise “Deri”. Deri pantolonlar ve sokak stilinin asi çocuklarına göre yorumlanmış deri ceketler oldukça havalı duruyor. Son olarak 80 lerin “Glam” etkisini de gördüğümüz koleksiyonda payetli ceketler dikkate değer. Ayakkabı olarak ise hiç sneaker görmediğimiz koleksiyonda klasik yandan tokalı ayakkabılar dikkat çekiyor.

Her ne kadar bu defile yılın moda olayı olarak görülse de eleştiriler gelmedi değil. Henüz defile devam ederken moda otoriterleri Hedi Slimane’in Dior Homme ve Saint Laurent’ten esinlendiğini yani köklerine bağlılığını bırakamadığından bahsettiler. Slimane ise Z kuşağını temsil ettiğine dair daha önce açıklamalarda bulunmuştu. O yüzden daha genç, farklı ve günün normlarına uyan tasarımlar izledik. Henüz ilk koleksiyon olduğu kesin bir yargıya varılamıyor. Eminim ki ikinci koleksiyondan sonra Celine’in geleceği hakkında bir fikrimiz oluşacaktır.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası