Clare Waight Keller’ın Başarılı Givenchy Serüveni
Moda

Clare Waight Keller’ın Başarılı Givenchy Serüveni

Givenchy’nin ilk kadın artistik direktörü Clare Waight Keller, üç yılın ardından Fransız modaevi ile yollarının ayrıldığını duyurdu. Markanın başına geçecek isim ise henüz açıklanmadı.

Birmingham doğumlu İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller, Instagram hesabından yaptığı açıklamada üç yıldır artistik direktörlüğünü üstlendiği Fransız modaevi Givenchy ile yollarını ayırdığını duyurdu. Geçmişte Alexander McQueen, John Galliano ve Ricardo Tisci gibi tasarımcıların kreatif direktörlüğünü üstlendiği modaevinin ilk kadın tasarımcısı olma unvanına sahip olan Keller’ın Givenchy’den ayrılışı herhangi bir spekülasyon içermiyor. Hem İngiliz tasarımcıdan hem de Givenchy’nin dahil olduğu LVMH Group CEO’su Sidney Toledano’dan gelen açıklama bu yönde. Zira Toledano’ya göre, Keller bu üç sene içerisinde Hubert de Givenchy’nin kurucu değerleriyle markanın DNA’sını başarılı bir şekilde bir araya getirmişti.

Kariyer geçmişinde Calvin Klein, Gucci, Ralph Lauren, Pringle of Scotland ve Chloé gibi prestijli markalar bulunan Keller, Givenchy’nin başına geçtikten 16 ay sonra bağımsız bir erkek koleksiyonu çıkardı. Bu üç senelik süreçte Givenchy’nin couture geleneğini bir anlamda yeniden hayata döndüren tasarımcı, asıl ününü ise Megan Markle’ın gelinliğini tasarlayarak kazanmıştı. Fransız modaevi, Keller’ın kreatif direktörlüğünde Sussex Dükü Prens Harry, Robbie Williams ve Rami Malek gibi ünlü erkeklerin de tercihi haline geldi.

İZLE
Ezgi Karayel ile Minimal Avangarttan Serbest Düşüşe
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası