Clare Waight Keller’ın Başarılı Givenchy Serüveni

Givenchy’nin ilk kadın artistik direktörü Clare Waight Keller, üç yılın ardından Fransız modaevi ile yollarının ayrıldığını duyurdu. Markanın başına geçecek isim ise henüz açıklanmadı.

14 Nisan 2020

Clare Waight Keller’ın Başarılı Givenchy Serüveni

Birmingham doğumlu İngiliz tasarımcı Clare Waight Keller, Instagram hesabından yaptığı açıklamada üç yıldır artistik direktörlüğünü üstlendiği Fransız modaevi Givenchy ile yollarını ayırdığını duyurdu. Geçmişte Alexander McQueen, John Galliano ve Ricardo Tisci gibi tasarımcıların kreatif direktörlüğünü üstlendiği modaevinin ilk kadın tasarımcısı olma unvanına sahip olan Keller’ın Givenchy’den ayrılışı herhangi bir spekülasyon içermiyor. Hem İngiliz tasarımcıdan hem de Givenchy’nin dahil olduğu LVMH Group CEO’su Sidney Toledano’dan gelen açıklama bu yönde. Zira Toledano’ya göre, Keller bu üç sene içerisinde Hubert de Givenchy’nin kurucu değerleriyle markanın DNA’sını başarılı bir şekilde bir araya getirmişti.

Kariyer geçmişinde Calvin Klein, Gucci, Ralph Lauren, Pringle of Scotland ve Chloé gibi prestijli markalar bulunan Keller, Givenchy’nin başına geçtikten 16 ay sonra bağımsız bir erkek koleksiyonu çıkardı. Bu üç senelik süreçte Givenchy’nin couture geleneğini bir anlamda yeniden hayata döndüren tasarımcı, asıl ününü ise Megan Markle’ın gelinliğini tasarlayarak kazanmıştı. Fransız modaevi, Keller’ın kreatif direktörlüğünde Sussex Dükü Prens Harry, Robbie Williams ve Rami Malek gibi ünlü erkeklerin de tercihi haline geldi.


Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

MODA | Tom Ford, İlkbahar/Yaz 21 ile 'Hazır Oldan Rahata' geçti

Dönemin En Hit Tasarımcılarından Biri ile Çalışan Bir Modaevi Başka Ne Yapabilir?

MODA | Dönemin En Hit Tasarımcılarından Biri ile Çalışan Bir Modaevi Başka Ne Yapabilir?

Yeni Bir Alışveriş Modeli

MODA | Yeni Bir Alışveriş Modeli

Raf Simons’dan Yeni Adımlar

MODA | Raf Simons’dan Yeni Adımlar

LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

MODA | LV’nin Gelecek Sene En Çok Satacak Ürününü Açıklıyorum

Bir Başka Logo Çılgınlığı

MODA | Bir Başka Logo Çılgınlığı

Daha Fazla Göster