Tarza Bakış: Kanye West

Tasarımcı yönü, politik duruşu, müzikal kimliği, evliliği ve narsist halleri ile gündemimizden bir türlü alamadığımız Kanye West son yıllarda kendi stilinde ne yapsa önce tüm dünyaya burun kıvırtıp ardından peşinden sürüklüyor. Kabul edelim, bizi de bir yerinden yakalıyor.

21 Ocak 2017

Tarza Bakış: Kanye West

Bir dönem yanından ayırmadığı Louis Vuitton sırt çantaları, ardından dizlere kadar uzanan tişörtler, derin V yakalar, skinny jeanler, bele bağlanan gömlekler ve devasa kürkler dendiğinde hepinizin gözünde ne canlandığından emin gibiyiz. Panjur gözlükleri anmaktan bir o kadar kaçsak da, o trendin de mimarı Stronger klibinden hatırlayacağınız üzere Kanye West’in ta kendisi.

Onu sevin ya da sevmeyin, çağımızın önemli trendsetterlarından biri. Ancak son yıllarda moda tasarımında tırmandığı basamakları izlerken onu yalnızca trendsetter değil, bir tasarımcı olarak ansak diğer tasarımcılara ayıp etmiş olmayız diye düşünüyoruz. Bundan böyle eleştirmeyi bırakıp Kanye West'i saygıyla yakın takibe almaya karar verdik.

Yeezy: Kendi İmparatorluğunu Kurma Yolunda

 

Rap sanatçısı olmaktan önce tasarımcı olarak anılmak istediğini sıklıkla dile getiren Kanye West, kendisinin yüksek modaya olan hayranlığı ile hip hop kimliğinden gelen zevklerini harmanlayarak önce özgün stiliyle kendi üzerinde, ardından tasarımlarıyla hayatımıza sokmayı başarıyor.

Özellikle Yeezy koleksiyonlarıyla öne çıksa da Kanye West aslında 2011 yılından beri koleksiyonlarını defilelerde sergiliyor. Ancak o dönemlerde ilgiden çok yergi toplayan koleksiyonlarını merak ederseniz Paris Moda Haftası’ndaki DW by Kanye West’e bir göz atın deriz.

İlk yıllarda alay konusu olan tasarımları 2013 yılında A.P.C markasına çıkardığı kapsül koleksiyonla başarıyı yakalıyor ve ardından Yeezy ile durdurulamaz bir hal alıyor.

Üstüne bir de podyumların son zamanlarda en çok ilgi gören güzelleri Kendall Jenner, Gigi Hadid gibi nice isimlerin de sokak stillerinde Yeezy parçaları tercih ederek West’in elçileri gibi gezinmeleri bu kez oldukça doğru adımlar attığının kanıtı.

Denenmemiş olana imza atmakta hâlihazırda bir marka olan Kanye West, moda dünyasının katı tavrını süregelen başarılarıyla sarsıntıya uğratmaya devam ederken biz bir yandan kendimize stil notları alıp, bir yandan sessizce sırada ne var diye izlemeye devam edelim…


En Renkli İş Birliği: Guess x J Balvin

MODA | En Renkli İş Birliği: Guess x J Balvin

The North Face’in Yeni Kentsel Keşif Kapsülü

MODA | The North Face’in Yeni Kentsel Keşif Kapsülü

Louis Vuitton’un Yeni Erkek Aksesuar Koleksiyonu

MODA | Louis Vuitton’un Yeni Erkek Aksesuar Koleksiyonu

Saint Laurent Moda Takvimini Değiştiriyor

MODA | Saint Laurent Moda Takvimini Değiştiriyor

Loewe’den Yeni Paula’s Ibiza Koleksiyonu

MODA | Loewe’den Yeni Paula’s Ibiza Koleksiyonu

Burberry’den Sürdürülebilir Koleksiyon

MODA | Burberry’den Sürdürülebilir Koleksiyon

Daha Fazla Göster