Yeni Bir Alışveriş Modeli

Dönem dönem yok satan, ayakkabıları çantaları duyuyorsunuz. Tüketim kültürünün körüklediği algıyla yenisi geldikçe eskisi cazibesini yitiriyor. Beklenen satış günleri, yeni arzu nesneleri diye curcuna devam ederken, tasarımcı Telfar Clemens çok akıllıca bir manevra ile otantikliğini korudu.

19 Ağustos 2020

Yeni Bir Alışveriş Modeli

Kaynak: Telfar

 

2017’de üretmeye başladığı vegan deri çantaları, ‘it-bag’ denen popüler kültür mertebesine erişti. Telfar çantalar çok çeşitli renk ve ebatlarda yok satarken, ikinci el ve yeniden satış fiyatları yükseldi. Tarihe geçen ‘Birkin’e selam çakan ve herkesin kullanımına göre tasarlanan, nam-diğer ‘Bushwick Birkin’ farklı bir satış kanalıyla demokratikliğini gösterdi. 

 

Senin için değil, herkes için’ sloganının güzelliğini pazarlamaya döktü. İnternet sitesinde siparişi açıp 2021 başına kadar çantalarınızı üretip yollayacağız sözü veriyor. Yani bugün sipariş verdim de 2 hafta sonra gelsin de Instagram da fotoğraf paylaşırım düşünce tarzından fersah fersah uzakta. 

 

Tasarımcı, yeni bir ürün satmadıklarının üstüne basıyor. Tüketici, belirlenen fiyatta ihtiyacını karşılamış oluyor, firma da ne kadar satacağını bilerek üretim yapıyor. Düz görünen bu sistem hem bireye hem dünyaya çok yönlü hizmet ediyor. Muhtemelen farklı firmalar da uygulayacaktır. Ne almak istediğini bilen için nereden baksan çok iyi bir model. 


2021 Model Moda İş Birlikleri

MODA | 2021 Model Moda İş Birlikleri

Büyük Markalar, Gardırop Demirbaşlarına Oynuyor

MODA | Büyük Markalar, Gardırop Demirbaşlarına Oynuyor

Hareket Özgürlüğünün Her Anlamda Ön Planda Olduğu Bir Kış Koleksiyonu

MODA | Hareket Özgürlüğünün Her Anlamda Ön Planda Olduğu Bir Kış Koleksiyonu

Takım Giymenin Yeni Hali

MODA | Takım Giymenin Yeni Hali

En Flaş Kırmızı Halı Kılıkları: Timothée Chalamet

MODA | En Flaş Kırmızı Halı Kılıkları: Timothée Chalamet

Yüksek Modadan Sokağa 'Kurtarıcı' Jean'ler

MODA | Yüksek Modadan Sokağa 'Kurtarıcı' Jean'ler

Daha Fazla Göster