Gerçek yarışçılara: GT6
Otomobil

Gerçek yarışçılara: GT6

Direksiyon başına geçtiğinizde, motoru çalıştırdığınızda ve yarışmaya başladığınızda aklınızda tek bir soru olacak: Bu bir oyun mu yoksa gerçek mi?

Bugüne dek birçok yarış oyunu oynadınız; en hızlı otomobillerle, en zorlu pistlerde kıyasıya mücadele ettiniz. Ama hepsi birer oyundu. Geçen yılın oyun dünyasına düşen son bombası Gran Turismo 6, yarış denince aklınıza gelen kuralları değiştirmek için meydan okuyor.

Gran Turismo 6 ile on beşinci yaşını kutlayan serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi, bu kez inanılmaz gerçekçi, yeniliğe ve gelişime açık, hepsinin ötesinde neredeyse sınırsız otomobil, donanım, pist ve yarış kombinasyonlarına sahip bir oyunla karşımızda.

Otomobil klasiklerinden modern mucizelere, yüzlerce farklı seçenek Gran Turismo garajında yarışmaya hazır bekliyor. Ayrıca bu otomobil başyapıtlarını dilediğiniz gibi geliştirmeniz ve kişiselleştirmeniz de mümkün. Büyük üreticilerin gelecek vizyonlarını yansıtan Mercedes-Benz AMG Vision GT, BMW Vision GT, Nissan DeltaWing ve Red Bull X2014 gibi gösterişli konsept modeller öncelikli olarak Gran Turismo pistlerinde yarışıyor.

Favori otomobilinizle garajdan dışarı çıktığınızda, Gran Turismo 6 pit alanına adım atacaksınız. Burada otomobilinizi yıkayabilir, bakıma alabilir, hatta yarış kıyafetlerinizi ve kaskınızı zevkinize göre seçebilirsiniz. Henüz piste çıkmadan bu kadar gerçekçi detaylarla karşılaşmak etkileyici. Siz bir de direksiyon başına geçin...

Dünyanın dört köşesinden en ünlü pistler, sadece 1 cm veya daha az sapmayla, mümkün olan en gerçekçi dijital versiyonlarıyla oyunda yer alıyor. 100’ün üstünde pist düzeni seçeneğiyle her seferinde farklı bir yarışta rekabet etme şansı buluyorsunuz.

Simülasyonda kullanılan yeni fizik motoru, kusursuz modellemeler ve çevresel faktörlerin etkileri, otomobillerin sürüş sırasında en gerçekçi tepkileri vermelerini sağlıyor. Başka bir deyişle, katıldığınız yarışların gerçekçiliği size dış dünyayı tamamen unutturacak nitelikte; özellikle karşınızda büyükçe bir ekran varsa...

Elbette bu zevki tek başınıza yaşamayacaksınız. Gran Turismo 6 en gelişmiş çoklu oyuncu yarış deneyimi için tasarlandı. Arkadaşlarınızla ya da diğer online kullanıcılarla takımlar kurabilir, başka takımlara karşı yarışabilirsiniz. Ayrıca oyun içindeki Açık Lobi bölümünde aynı anda 15 oyuncuya meydan okuyabilirsiniz.

Gran Turismo 6, size bir yarış oyununda sadece oyuncu olmanın çok ötesinde, gelmiş geçmiş en iyi otomobil yarışı simülasyonunun aktif bir parçası olma şansını veriyor. Direksiyon başına bir kez geçtiğinizde zaten bu yarıştan bir daha vazgeçemeyeceksiniz.

Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Ocak sayısında ve GQ Türkiye iPad edisyonunda...

İZLE
Nathan Drake Geri Dönüyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası