Lionel Messi'nin Araba Koleksiyonu
Otomobil

Lionel Messi'nin Araba Koleksiyonu

Yaklaşık 36 milyon dolar değerinde bir Ferrari, 4 milyon dolar değerinde bir Pagani Zonda Roadster ve niceleri… Gelin, Lionel Messi'nin sahip olduğu süper pahalı arabalara göz atalım

Tüm zamanların en büyük futbolcularından biri olan Lionel Messi, Arjantin'i 2022 FIFA Dünya Kupası'nda finale taşıdı ve bu aynı zamanda 35 yaşındaki futbolcunun son Dünya Kupası. Yedi tane Yılın Futbolcusu (Ballon d'Or ) ve altı Avrupa Altın Ayakkabı ödülü sahibi Messi, Katar'da devam etmekte olan kupadan önce 2006, 2010, 2014 ve 2018 yıllarında olmak üzere dört kez Dünya Kupası'nda oynadı.

Messi sadece dünyanın en büyük sporcularından biri değil, aynı zamanda 2022'de dünyanın en çok kazanan sporcusu oldu. Forbes'a göre, Arjantinli ve Paris Saint-Germain forveti Mayıs 2021 ile Mayıs 2022 arasında saha içi kazancından 75 milyon dolar, saha dışı kazancından ise 55 milyon dolar kazandı. Insider'a göre Messi'nin saha içi kazancının büyük bir kısmı Paris Saint-Germain'den aldığı yıllık 35 milyon dolarlık maaştan geliyor.

Messi saha dışında ise öncelikli olarak marka işbirliklerinden para kazanıyor. Arjantinli oyuncu, 380 milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram'da yaptığı her bir anlaşmalı paylaşım için 1,78 milyon dolar alıyor. Pepsi, Adidas ve Gatorade, sporcunun birlikte çalıştığı birçok markadan sadece birkaçı. 

Sportskeeda'ya göre Messi'nin net değeri yaklaşık 600 milyon dolar, bu da futbolcunun aşırı üks bir hayat yaşadığını açıkça ortaya koyuyor. Messi sadece dünya çapında çok sayıda mülke sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en pahalı arabalarından bazılarını da kullanıyor. Sportskeeda'ya göre sadece araba koleksiyonunun değeri 50 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakam. İşte Messi’nin servet değerindeki koleksiyonu. 

GQ India 

İLGİLİ İÇERİKLER messi Araba Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası