Bir dost tavsiyesi: Günümüzde bir centilmenin dikkat etmesi gereken 5 konu

Sene olmuş 2017; siz hâlâ bu hataları mı yapıyorsunuz? Modern olmak, ‘kayıtsız’ olmak ya da etrafındakileri umursamamak anlamına gelmiyor. Hele ki bir centilmenin davranışlarına daha çok dikkat etmesi gerek. Özellikle birkaç konu var ki 21. yüzyılda, 2017 yılında artık tekrarlanmamalı. Söyleyen: bir dost...

15 Ağustos 2017

Bir dost tavsiyesi: Günümüzde bir centilmenin dikkat etmesi gereken 5 konu

Kapalı alanda güneş gözlüğü takmak

Metroda, kafede, ofiste; kısacası kapalı alanlarda güneş gözlüğü takmanın hiç de karizmatik olmadığından bahsetmiş miydik? Güneş gözlüğü ‘cool’ olmakla özdeşleştirilse de yanlış yerde, yanlış şekillerde kullanıldığında insanı vezir değil, rezil eder.

Sakız çiğnemek

Bunun da bir adabı var elbette. Okul müdürü gibi başınızda bitip “Çıkar o sakızı ağzından” diye azarlamayacağız ama ağzınızı kocaman aça aça, bolca şapırdatarak çiğnediğinizi görürsek de fena bozuşuruz, ona göre.

17-08/15/giphy-16.gif

Saç şekillendiricisini abartmak

Kadın veya erkek fark etmiyor; artık en büyük trend ‘doğal olmak’. Elbette saçınızı da bu trende uydurmanız gerek. ‘Grease’ filminde oynamadığınıza göre litrelerce sprey sıkmanın, avuç avuç jöle kullanmanın bir anlamı yok, değil mi?

Bakımsız eller

Kadınların ilk buluşmada en çok dikkat ettiği şey nedir? Hemen söyleyelim: Elleriniz! Manikür, artık erkeklerin de günlük bakım rutinlerinden biri. Manikür yaptırmak istemiyor musunuz? O halde kremlerle ve rutin bakım ürünleriyle dost olmalısınız. Ve ellerinizi her daim temiz tutmalısınız. Tırnaklarınız ise asla uzun olmamalı, maksimum orta uzunlukta tutmalı; törpülemeli ya da kesmelisiniz.

Diş Bakımı

2017 yılında bakımsız dişler, bir tür insanlık ayıbı sayılır artık. Hem sağlığınız için hem de karizmatik gülüşünüz için dişlerinize ekstra özen göstermelisiniz. Dişçiye gitmekten korkuyorsanız, bakımınızı evde de yapabilirsiniz. Günümüzde artık pek çok diş beyazlatıcı kozmetik ürünü, oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Doğal beyazlatma yöntemleri ise her daim etkili...

17-08/15/giphy-17.gif


İlk Bakış: Beren Saat'li Netflix Dizisi, Atiye

POPÜLER | İlk Bakış: Beren Saat'li Netflix Dizisi, Atiye

Kaçırmamanız Gereken 50 Yabancı Dizi

POPÜLER | Kaçırmamanız Gereken 50 Yabancı Dizi

Peaky Blinders İzlemek mi Oynamak mı?

POPÜLER | Peaky Blinders İzlemek mi Oynamak mı?

Instagram'da Yeni Alışveriş Dönemi: 'Instagram İçinde Öde'

POPÜLER | Instagram'da Yeni Alışveriş Dönemi: 'Instagram İçinde Öde'

İlk Bakış: Stranger Things Üçüncü Sezon

POPÜLER | İlk Bakış: Stranger Things Üçüncü Sezon

David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?

POPÜLER | David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?

Daha Fazla Göster