Bir dost tavsiyesi: Günümüzde bir centilmenin dikkat etmesi gereken 5 konu

Sene olmuş 2017; siz hâlâ bu hataları mı yapıyorsunuz? Modern olmak, ‘kayıtsız’ olmak ya da etrafındakileri umursamamak anlamına gelmiyor. Hele ki bir centilmenin davranışlarına daha çok dikkat etmesi gerek. Özellikle birkaç konu var ki 21. yüzyılda, 2017 yılında artık tekrarlanmamalı. Söyleyen: bir dost...

15 Ağustos 2017

Bir dost tavsiyesi: Günümüzde bir centilmenin dikkat etmesi gereken 5 konu

Kapalı alanda güneş gözlüğü takmak

Metroda, kafede, ofiste; kısacası kapalı alanlarda güneş gözlüğü takmanın hiç de karizmatik olmadığından bahsetmiş miydik? Güneş gözlüğü ‘cool’ olmakla özdeşleştirilse de yanlış yerde, yanlış şekillerde kullanıldığında insanı vezir değil, rezil eder.

Sakız çiğnemek

Bunun da bir adabı var elbette. Okul müdürü gibi başınızda bitip “Çıkar o sakızı ağzından” diye azarlamayacağız ama ağzınızı kocaman aça aça, bolca şapırdatarak çiğnediğinizi görürsek de fena bozuşuruz, ona göre.

17-08/15/giphy-16.gif

Saç şekillendiricisini abartmak

Kadın veya erkek fark etmiyor; artık en büyük trend ‘doğal olmak’. Elbette saçınızı da bu trende uydurmanız gerek. ‘Grease’ filminde oynamadığınıza göre litrelerce sprey sıkmanın, avuç avuç jöle kullanmanın bir anlamı yok, değil mi?

Bakımsız eller

Kadınların ilk buluşmada en çok dikkat ettiği şey nedir? Hemen söyleyelim: Elleriniz! Manikür, artık erkeklerin de günlük bakım rutinlerinden biri. Manikür yaptırmak istemiyor musunuz? O halde kremlerle ve rutin bakım ürünleriyle dost olmalısınız. Ve ellerinizi her daim temiz tutmalısınız. Tırnaklarınız ise asla uzun olmamalı, maksimum orta uzunlukta tutmalı; törpülemeli ya da kesmelisiniz.

Diş Bakımı

2017 yılında bakımsız dişler, bir tür insanlık ayıbı sayılır artık. Hem sağlığınız için hem de karizmatik gülüşünüz için dişlerinize ekstra özen göstermelisiniz. Dişçiye gitmekten korkuyorsanız, bakımınızı evde de yapabilirsiniz. Günümüzde artık pek çok diş beyazlatıcı kozmetik ürünü, oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Doğal beyazlatma yöntemleri ise her daim etkili...

17-08/15/giphy-17.gif


Forbes, 2019'un En Çok Kazanan Aktörlerini Açıkladı

POPÜLER | Forbes, 2019'un En Çok Kazanan Aktörlerini Açıkladı

Brad Pitt’li Ad Astra’dan Yeni Fragman

POPÜLER | Brad Pitt’li Ad Astra’dan Yeni Fragman

Barack Obama'dan 11 Kitap Önerisi

POPÜLER | Barack Obama'dan 11 Kitap Önerisi

Keanu Reeves Matrix’e Geri Dönüyor!

POPÜLER | Keanu Reeves Matrix’e Geri Dönüyor!

Netflix’in En İyi 10 Filmi

POPÜLER | Netflix’in En İyi 10 Filmi

Ege ve Akdeniz Sahillerinin En Huzurlu Otelleri

POPÜLER | Ege ve Akdeniz Sahillerinin En Huzurlu Otelleri

Daha Fazla Göster