Britanya'nın seçimi

GQ İngiltere Yılın Erkeği ödülleri dün akşam sahiplerini buldu. Michael Fassbender, Robbie Williams, Chris Hemsworth ve John Slattery bu yılın kazanan isimlerinden sadece birkaçı.

05 Eylül 2012

Britanya'nın seçimi

 

Britanya seçimini yaptı. GQ İngiltere, Yılın Erkeği (Men of the Year) ödülleri dün gece Londra'da Royal Opera House'ta düzenlenen görkemli törende sahiplerini buldu. Bu yıl 15. kez düzenlenen ödül törenini David Walliams ve Jimmy Carr sundu. Müzik, sinema ve modanın en büyük isimleri gecenin konukları ve kazananları arasındaydı.

Bir zamanlar Britanya'nın en popüler grubu olan Take That grubunun iki üyesi Robbie Williams ve Gary Barlow farklı kategorilerde ödüle layık görüldü. Williams Yılın İkonu, Barlow ise Üstün Başarı dalında ödül kazandı. Nijerya asıllı İngiliz rapçi Tinie Tempah, Yılın En İyi Solo Sanatçısı seçildi.

Yeni dizisi The Newsroom ile adından çokça söz ettiren senarist Aaron Sorkin Yılın Yazarı ödülünü kazandı. Homeland'deki performansıyla Damian Lewis Yılın Televizyon Şahsiyeti seçilirken Mad Man yıldızı John Slattery Yılın Erkeği olarak ödüllendirildi. Komedyen James Corden Editörün Seçimi ödülüne layık görüldü. Yılın Komedyeni ise Sacha Baron Cohen oldu.

Sinema dünyasının zirvedeki isimleri Chris Hemsworth ve Michael Fassbender geceye damgasını vuran isimlerdendi. Hemsworth Yılın En İyi Çıkışı ödülünü kazanırken, Fassbender Yılın En İyi Aktörü seçildi.

Yılın Şefi ödülünü tam 16 yıl boyunca Akademi Ödülleri'ni afiyetle besleyen Wolfgang Puck kazandı. Londra'nın en seçkin restoranlar zincirini kurma yolunda emin adımlarla ilerleyen Chris Corbin ve Jeremy King Yılın Girişimcileri seçildi. Yılın Tasarımcıları ödülünü Dolce & Gabbana ikilisi kazandı.

Olimpiyat şampiyonu bisikletçi Bradley Wiggins Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık bulundu. En önemlisi ise Yılın Takımı ödülünün İngiliz Olimpik ve Paralimpik takımlarına ortaklaşa verilmesi oldu.

Yılın kadını bu kez okyanusun karşı kıyısından geldi. GQ İngiltere, son zamanların en büyük fenomeni Lana Del Rey'i Yılın Kadını ödülüne layık buldu.

Yılın İlham Kaynağı olarak Sör Salman Rushdie seçilirken, Efsane kategorisinde Sör Tom Jones hak ettiği gibi ödüllendirildi.


Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

POPÜLER | Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

POPÜLER | Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

Daha Fazla Göster