Çok gizli bir operasyon

David O. Russell'ın yönetiminde Christian Bale ve Bradley Cooper'ın başını çektiği yıldızlar kadrosunun Amerika'nın en gizli operasyonlarından biri olan Abscam'i anlattığı American Hustle'dan ilk fragman yayınlandı.

01 Ağustos 2013

Çok gizli bir operasyon

Sony Pictures yönetmen David O. Russell'ın eğer her şey yolunda giderse Aralık ayında vizyona girmesi beklenen son filmi American Hustle'dan ilk fragmanı nihayet paylaştı. Film aslında kimilerinin yakından bildiği ve bazılarının da 70'lerde ve 80'lerde kendi gözleriyle şahit olduğu gerçek bir skandalın beyaz perdeye taşınmış hali. 

1970'lerin sonu ve 80'lerin başında Amerika'da Long Island'da başlayan skandal kısa sürede örümcek ağı gibi yayılarak FBI'ın yönetiminde ulusal bir operasyona dönüşmüştü. Amerika'da o dönemde bir senatörün ve onlarca devlet görevlisinin hüküm giymesine neden olan Abscam skandalı 40 sene sonra yıldız bir kadroyla sinemaları ziyaret edecek.

Eric Warren Singer'ın Russell ile beraber yazdığı senaryoya göre Christian Bale (Irving Rosenfeld) FBI ile birlikte çalışmak zorunda kalan bir sahtekar. Federallerin onunla çalışmak istemesinin sebebi ise çok basit: Amerikan Kongresi'nde dönen karanlık oyunları açığa çıkarmak. Bale'in filmdeki sevgilisi ve aynı zamanda onun bu işteki ortağı Amy Adams (Sydney Prosser) çok çekici bir İngiliz. Silver Linings Playbook'un ardından kısa bir süre sonra tekrar beyaz perdede Bradley Cooper'la buluşan Jennifer Lawrence (Rosalyn Irving) ise Bale'in ne zaman ne yapacağı kesinlikle kestirilemeyen eşi.

Christian Bale ve Amy Adams, Bradley Cooper'ın canlandırdığı bir FBI ajanının (Richie DiMaso) talimatlarıyla skandalı ortaya çıkarmaya çalışırken hayli gülünç olaylar zincirinin de ortasında kalıyorlar.

Yıldız kadrosunda Robert De Niro, Jeremy Renner, Louis C.K., Michael Pena ve Jack Jones'un da yer aldığı American Hustle, konu aldığı skandal kadar kostümleriyle de son günlerin en ilgi çekici projelerinden. Bradley Cooper'ın saçlarını değiştirdiği, herkesin adeta tanınmaz hale gelip bambaşka birisine dönüştüğü film 25 Aralık'ta Amerika'da vizyona giriyor. Türkiye gösterimi için ise sabırlı bekleyişimiz sürüyor.


Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

POPÜLER | Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

2019’un En İyi Romantik Komedileri

POPÜLER | 2019’un En İyi Romantik Komedileri

Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

POPÜLER | Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

POPÜLER | El Camino: A Breaking Bad Movie Netflix’te Yayınlandı!

Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

POPÜLER | Jared Leto'nun Gucci Replikası Kayıp

Daha Fazla Göster