David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?
Popüler

David Lynch, Öğretmeniniz Olsun İster miydiniz?

David Lynch internet üzerinden ulaşabileceğiniz, online bir kursta engin bilgilerini paylaşıyor.

Fotoğraf: Getty Images Turkey

“Fikirler her şeydir. Fikirler olmadan biz, hiçbir şeyiz. Bu yüzden fikirlerin yol gösterici olduğu yere gidiyorum” diyor David Lynch. Peki böyle düşünen bir adamın öğrencisi olmak ister miydiniz? Bu sorumuzda çok ciddiyiz. Ve cevabınız ‘Evet’ ise size güzel bir haberimiz var.

Avangard yönetmen, internet üzerinden ulaşabileceğiniz, online bir kursta engin bilgilerini paylaşıyor. MasterClass adlı online platform, alanında uzman kişilerle çeşitli sanat formlarında dersler sunuyor. MasterClass'ta kendi uzmanlıklarını sunan etkileyici figürler arasında; Natalie Portman oyunculuk, Spike Lee bağımsız film yapımı, Marc Jacobs moda, Margaret Atwood ise yaratıcı yazarlık dersleri veriyor.

Lynch sınıfında disiplinler arası yaratıcılık sürecini öğretecek; fikir üretmekten, bu fikirleri bir anlatıya çevirmeye ve ardından, formülsel hikaye anlatıcılığının ötesine geçmeyi anlatacak.

“Bir fikir arzusu, bir kancaya küçük bir parça yem koymak ve onu suya düşürmek gibidir. Ne zaman geleceklerini veya onları neyin tetikleyeceğini bilmiyorsunuz; şanslı bir gününüzdeyseniz, bir fikir yakalayabilirsiniz.”

Kurs için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İZLE
Kara mı Kara Komik mi Komik?
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası