Değişmek İçin 5 Film Önerisi
Popüler

Değişmek İçin 5 Film Önerisi

Kendin ile ilgili bir şeyler değiştirmek istediğinde, aradığın tetikleyici güç belki de bir filmdedir. İlham verebilecek 5 filmi sıralıyorum.

1. Özgürlük Yolu (Into The Wild)

Konfor alanı bağımlılarının algılarını sarsacak bir filmi ilk sıraya yazmadan edemedim. Başarılı bir üniversite hayatının ardından metropolü terk ederek doğaya ve özüne dönen Christopher McCandless adlı bir gencin hikayesi. Tüyler ürperten tarafı ise hikâyenin gerçek olması.

 

2. Şimdi Ya Da Asla (The Bucket List) 

Herkesin halı altına süpürdüğü bir liste: ölmeden önce yapılacaklar listesi. İnsan ömrünün devinim ve değişimle ne kadar anlamlı hale geldiğini ölmeden önce anlamak isteyen iki kanser hastasını Jack Nicholson & Morgan Freeman canlandırıyor. Tekrar tekrar izlenesi bir yapım.

3. Yeni Baştan (La Belle Epoque)

Bugüne kadar gördüğün tüm meslekleri unut çünkü böylesini hiç görmedin. Zaman makinesi olmadan insanları geçmişe döndüren prodüksiyonlar kuran Antoine, 60’lık mutsuz delikanlı Victor’u yarattığı dünya ile mutsuzluğunun sebebi olan hayatının aşkı ile tanıştığı güne geri götürüyor. Ne demişler: değişim, geçmişten başlar.

 

4. Bay Hiçkimse (Mr. Nobody)

Listeye kült bir film eklemek istedim ve Mr. Nobody’i beyin yakan bilim kurgu filmler listemden transfer ettim. Yazan ve yöneten Jan Van Dormel.  Başrolde döktüren Jared Leto. Birazcık çoklu evren teorisi, birazcık fütürizm… Yaptığımız seçimlerin geleceği ne derece değiştireceği bu kadar eğlenceli anlatılamazdı.

 

5. Can Dostum (Intouchables) 

Yamaç paraşütü tutkusu yüzünden felçli kalan aristokrat Philippe, hapishaneden yeni çıkan ve hayatını kazanmak için iş arayan Driss. Kulağa ne kadar alakasız geldiğinin farkındayım. Driss’in Philippe’nin malikanesine hasta bakıcı olarak gelmesiyle ikisinin de farklı sınıflarda ilerleyen hayatı rota değiştiriyor. Dümen kırmak iyidir!

İZLE
Kara mı Kara Komik mi Komik?
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası