İnsanlığın Uzay Macerasına Işık Tutan 3 Kitap
Popüler

İnsanlığın Uzay Macerasına Işık Tutan 3 Kitap

Uzaya fırlatılan ilk uydulardan insanlı uçuşlara, bu üç kitapla insanlığın uzay macerasına detaylı bir görsel perspektifle daha yakından bakma imkanına sahip olacaksınız.

Fotoğraf: USGS/Taschen

1964 Haziran, New Mexico, Jeoloji Eğitimi. Soldan sağa: Marty Kane, Alan Bean, Neil Armstrong, Bill Anders, Roger Chaffee ve Joel Watkins. 

Geçtiğimiz hafta Space X’in uzaya gönderdiği 2 astronot, bir süredir pandemiyle meşgul olan gündemi ve yorgun zihinlerimizi bir anlığına da olsa başka bir konuya yönlendirmeyi başardı. Uzay macerasının devletler arası çekişmeden özel girişimlerin ilgi alanına girmesi elbette bir anda olmadı. Sovyetler Birliği’nin 1957’de Sputnik 1 uydusunu yörüngeye yerleştirmesiyle başlayan uzay yarışı, Amerika Birleşik Devletleri’nin karşı hamle olarak hemen ertesi yıl kurduğu NASA ile hız kazanmıştı. Uzaya fırlattığı ilk uydulardan insanlı uçuşlara, NASA bu 60 yıllık süreçte hayal gücümüzün sınırlarını aşan birçok başarıya imza attı. İnsanlığın uzay macerasını detaylı görsellerle özetleyen bu üç kitaptan biri mutlaka ilginizi çekecek.

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası