Johnny Depp'in adı 'skandal'a bulaştı

Yönetmen Barry Levinson FBI tarihinin en büyük skandallarından birinde başrol oynayan mafya babası Whitey Bulger'ın hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

10 Şubat 2013

Johnny Depp'in adı 'skandal'a bulaştı

Johnny Depp'in ardı arkası kesilmeyen projelerine bir yenisi ekleniyor. Hatırlarsanız; Depp geçtiğimiz sene Sir Paul McCartney'nin son albümünden klibi çekilen My Valentine'da Natalie Portman'la birlikte kamera karşısına geçmişti. O esnada 3 Temmuz'da gösterime girecek ve bir Kızılderili'yi canlandırdığı aksiyon / western filmi Lone Ranger'ın çekimleri sürüyordu. Hemen ardından bir Shakespeare uyarlamasıyla yine gündeme geldi.

Depp bugünlerde 90'ların en ünlü filmlerinden Rain Man'in yönetmenliğini de üstlenen Barry Levinson ile gerçek bir öykünün sinema uyarlamasında birlikte çalışmaya başladı. Hikayenin merkezinde yer alan James "Whitey" Bulger, 1970'lerden başlayarak FBI'a muhbirlik yapan ve Patriarca isimli özellikle South Boston'da hakimiyet kurmuş mafyanın üyelerinden biriydi. İsmi ortaya çıkınca ortadan yok olan Bulger tam 16 sene boyunca FBI'ın arananlar listesinde yer aldı ve 2011'de 81 yaşında yakalanarak cezaevine gönderildi.

Film Boston Globe'un eski muhabirlerinden Dick Lehr ve Gerald O’Neill tarafından kaleme alınan "Black Mass: The True Story of an Unholy Alliance Between the FBI and the Irish Mob" isimli kitaptan uyarlanıyor. İlk büyük senaryo denemesini Black Mass için yapan genç senarist Mark Mallouk'un elinde şekillenmeye başlayan, gerçek politik entrikaların etrafında dönen Black Mass'in çekimleri önümüzdeki Mayıs ayında başlıyor.


Marvel'da Yüksek Düzey Atama

POPÜLER | Marvel'da Yüksek Düzey Atama

Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

POPÜLER | Neil Patrick Harris, Matrix 4 Kadrosunda

Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

POPÜLER | Nostaljk İş Birliği: Pokémon X Casio

Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

POPÜLER | Robert Downey Jr’lı Dolittle’dan İlk Fragman

2019’un En İyi Romantik Komedileri

POPÜLER | 2019’un En İyi Romantik Komedileri

Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

POPÜLER | Harry Styles ve Nefes Kesen Yeni Videosu

Daha Fazla Göster