Karganın yeni gözdesi

Brandon Lee ile özdeşleşen The Crow'u filmin yeni çevriminde Galli aktör Luke Evans oynayacak.

09 Mayıs 2013

Karganın yeni gözdesi

The Crow (Karga) 90'ların en önemli filmlerinden bir tanesi oldu hep. Alex Proyas yönetmenliğinde çekilen ve aksiyon/gerilim sinemasının çarpıcı yapımının daha sonra farklı kadro ve yönetmenlerle üç farklı devam filmi çekildi ama bu devam filmleri bir türlü aslının yanına yaklaşamadı.

Uzunca bir süredir tekrarı çekileceği konuşulan The Crow için aranan başrol oyuncusu sonunda bulundu. Mark Wahlberg, Bradley Cooper ve Alexander Skarsgard gibi Hollywood'un gedikli aktörlerinin isimleri konuşuluyordu fakat Galli aktör Luke Evans, Eric Daven'ı canlandıracak aktör olarak ekibe katıldı.

24 Mayıs'ta vizyona girecek Fast & Furious 6'te kötü karakteri canlandıran Evans'ın programının yoğunluğu ise filmin çekimlerinin 2014'ün başına ertelenmesine sebep oldu. Zira kendisi bir yandan The Hobbit: The Desolation of Smaug'ın tanıtımı için dünyanın dört bir yanını geziyor, bir yandan da Dracula Year Zero'nun çekimleri için sette ter döküyor.

Filmin senaryosunu Tron: Legacy'nin devam filminin de senaryosunu yazan Jesse Wigutow kaleme alıyor. Filmde bizi bekleyen sürprizler var mı bilinmez ancak orijinal hikaye aynı: Vahşice öldürülen bir rock yıldızı doğaüstü yeteneklere sahip bir karga tarafından hayata geri döndürülür. Aynı cinayette öldürülen sevgilisinin ve kendisinin intikamını almak üzere ikinci kez geldiği hayatta katillerinin peşine düşer.

James O'Barr'ın 1989 tarihli, aynı ismi taşıyan çizgi romanından sinemaya uyarlanan The Crow'un (Karga) yeni filminde yönetmen koltuğunda İspanyol sinemasının genç yönetmenlerinden F. Javier Guiterrez oturuyor olacak. Filmin ne zaman gösterime gireceği ise henüz belli değil.

İlgili haberler

Sinemanın sıcak yazı


Çizgi Roman Dünyasının Efsanevi İsmi Stan Lee, Hayatını Kaybetti

POPÜLER | Çizgi Roman Dünyasının Efsanevi İsmi Stan Lee, Hayatını Kaybetti

10 Maddede Ryan Gosling’in Başarı Dolu Hayat Hikayesi

POPÜLER | 10 Maddede Ryan Gosling’in Başarı Dolu Hayat Hikayesi

Wes Anderson’ın Viyana’daki Sergisine Davetlisiniz!

POPÜLER | Wes Anderson’ın Viyana’daki Sergisine Davetlisiniz!

Festivallerin Bol Ödüllü Filmi: Anons

POPÜLER | Festivallerin Bol Ödüllü Filmi: Anons

Aktörlerin Başı James Bond ile Neden Dertte?

POPÜLER | Aktörlerin Başı James Bond ile Neden Dertte?

True Detective’in Üçüncü Sezonundan Yeni Fragman

POPÜLER | True Detective’in Üçüncü Sezonundan Yeni Fragman

Daha Fazla Göster