Kimliğin her şeyin
Popüler

Kimliğin her şeyin

Limitless'ın yönetmeni Neil Burger'dan korku dolu bir film geliyor. Divergent kimliğini asla unutmamak gerektiğini hatırlatan bir gerilim.

Veronica Roth'un gelecekte geçen, bir grup gencin kimlik arayışı ve bu arayış esnasında yaşadıkları korku dolu anları anbean okuyucusuyla paylaştığı romanı Divergent, Limitless'ın yönetmeni Neil Burger tarafından beyaz perdeye taşınıyor.

Film için fütüristik gerilim benzetmesini kullanmak yerinde olabilir. Zira yakın gelecekte geçen ve insanların bir tür kast sistemiyle karakterlerine göre gruplara ayrıldığı film gençleri merkezine alan ve onların başından geçenleri anlatan, her anı nabzınızı yükseltecek kadar korku dolu bir senaryoya sahip.

CSI: NY, Coldcase gibi yapımlardan ya da George Clooney'nin başrolünü oynadığı The Descendants'taki oyunculuğuyla hatırlayabileceğiniz Hollywood'un genç aktristlerinden Shailene Woodley'nin (Tris) hikayesine odaklanan filmde, karakteri kast sisteminde yer alan hiçbir gruba uymayan genç bir kızın kendi hayatını ve sevdiği insanların hayatını kurtarmak adına yaşamının nasıl pamuk ipliğine bağlı hale geldiğine sahne sahne şahit oluyoruz.

Filmin oyuncu kadrosunda Theo James, Miles Teller, Jai Courtney, Ashley Judd, Tony Goldwyn, Ray Stevenson, Zoe Kravitz, Maggie Q, Mekhi Phifer, Ansel Elgort, Christian Madsen, Ben Lloyd-Hughes, Ben Lamb ve Amy Newbold da bulunuyor.

Bir gençlik filmi gibi görünse de Divergent, Kate Winslet gibi yıldızları kadrosuna eklemesiyle de öne çıkıyor. Korku, gerilim, vahşet ve kan gibi etiketlerin izleyenin zihninde yer ettiği Divergent'ın fragmanı da filmin senaryosu kadar hassas.

Neil Burger yönetimindeki Divergent 21 Mart 2014'te Amerika'da vizyona girecek.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası