Kirli sırlar beyaz perdede

Siyaset ve devlet sırlarını gün ışığına çıkararak dünya gündemini değiştiren Julian Assange'ın ve WikiLeaks'in hikayesini konu alan Fifth Estate'ten ilk fragman yayınlandı.

17 Temmuz 2013

Kirli sırlar beyaz perdede

İlk önce Untitled WikiLeaks Movie ve ardından The Man Who Sold The World isimleriyle anmaya başlasak da artık adı Fifth Estate... Politika, siyaset ve kapalı kapılar ardında görüşülen devlet sırlarını açığa çıkaran ve uluslararası krizlere bile sebep olan Julian Assange ve kurduğu WikiLeaks'in hikayesini anlatan Fifth Estate'in ilk fragmanı seyirciyle buluştu.

WikiLeaks bilgi paylaşımı ve bunun sınırları konusunda hararetli sohbetlerin, sıcak tartışmaların yapıldığı bir dönemde gündemi en fazla meşgul eden konu haline gelmişti. Bu kadar fazla sansasyona neden olunca sinemaya uyarlanması da kaçınılmazdı. Bill Condon yönetmenliğinde çekimleri süren Fifth Estate'in senaryosu Josh Singer tarafından David Leigh, Luke Harding and Daniel Domscheit-Berg'in kaleme aldıkları kitaplardan esinlenerek hazırlandı.

Filmin oyuncu kadrosu da hayli güçlü. Skandalın merkezinde yer alan Assange'ı son Star Trek filmi Into Darkness'tan ya da CNBC-e'de yayınlanan Sherlock'tan hatırlayabileceğiniz Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Ona Avrupa sinemasının en yetenekli ve gelecek vadeden aktörlerinden, Good Bye Lenin'le hafızalara kazınan Daniel Brühl eşlik ediyor. Domscheit-Berg, Assange Wikileaks'i ilk kurduğunda yanından ayırmadığı kadim dostlarından bir tanesi.

11 Ekim'de Amerika'da gösterime girecek olan filmin oyuncu kadrosunda Laura Linney, Anthony Mackie, David Thewlis, Peter Capaldi, Dan Stevens, Alicia Vikander ve Carice van Houten'ı da görmek mümkün. Türkiye vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin fragmanını aşağıda seyredebilirsiniz.


Anelka: Misunderstood, Bir Futbol Seyyahının Belgeseli

POPÜLER | Anelka: Misunderstood, Bir Futbol Seyyahının Belgeseli

Sizin İçin Stalkladık: Jeremy Pope

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Jeremy Pope

Andy Warhol Rolünde Jared Leto

POPÜLER | Andy Warhol Rolünde Jared Leto

Sizin İçin Stalkladık: Andrea Pirlo

POPÜLER | Sizin İçin Stalkladık: Andrea Pirlo

Yeni YouTube Serimiz: GQ G.O.G.U.

POPÜLER | Yeni YouTube Serimiz: GQ G.O.G.U.

Dikey Film İzler misiniz?

POPÜLER | Dikey Film İzler misiniz?

Daha Fazla Göster