Radyoların nabzı Rihanna'yı gösteriyor
Popüler

Radyoların nabzı Rihanna'yı gösteriyor

Son bir haftada radyolarda en çok çalan şarkılar, önümüzdeki haftanın es geçilmemesi gereken etkinlikleri ve DiskolaTa'nın seçtikleri...

Yabancı müzik yayını yapan Virgin Radio, Radyo Eksen gibi radyoların en çok istek alan, en çok çalınan şarkılarının bir numarasında YouTube100'ın ikincisi Rihanna ve yeni albümü Unapologetic’in ilk klip şarkısı Diamonds var.

Adele: Skyfall
Skyfall da en çok dinlenen ve istek alan şarkıların başında geliyor. Şarkıyı, filmden sahneleri izleyerek dinleyebilirsiniz. (YouTube100 #15)

Maroon 5: One More Night
YouTube100'ün de 6 numarası olan grup radyoların da favorilerinden.

Alicia Keys: Girl On Fire
Çok yakında çıkacak yeni albümüyle aynı adlı şarkısı Girl On Fire, Amerikalı oyuncu/şarkıcı Alicia Keys’i listelerde yukarıya çıkardı. (YouTube100 #21)

Two Door Cinema Club: Sun Sun
Şarkı, İngiliz grubun son albümü Beacon’dan çıkan ikinci single. Listelerde yükseliyor.

David Guetta: She Wolf feat. Sia
Ünlü DJ/prodüktör David Guetta, yeni albümünde yer alan She Wolf isimli şarkısında Sia ile işbirliği yapmış. (YouTube100 #11)

Far East Movement: Turn Up The Love feat. Cover Drive
YouTube100'de sadece 85'inci sırada olsa da Türk radyoları ve dinleyicisi Turn Up The Love'ı sevdi.

The Rolling Stones: Doom and Gloom
Bir hafta önce piyasaya çıkan en iyiler albümü GRRR!’da yer alan Doom and Gloom’un sözlerini videosundan öğrenebilirsiniz.

Robbie Williams: Candy
Yeni albümü Take The Crown’da olan Candy radyoların gözde şarkılarından biri. (YouTube100 #38)

Psy: Gangnam Style
Dinlemeyen ya da videosunu seyretmeyen kaldı mı bilemiyorum ama radyoların en çok istek alan şarkısı "maalesef" Gangnam Style. Madonna bile şovunda bu şarkıya yer veriyorsa, sanırım biraz daha dinlemeye ve seyretmeye devam edeceğiz. (YouTube100 #1)DiskolaTa’nın Seçtikleri

Little Dragon: Ritual Union (Virgin Magnetic Material Remix)
Ünlü İsveçli elektronik müzik grubunun geçen yılki albümüyle aynı adı taşıyan parçasına Shai Vardi’nin remix projesi VMM’in elektronik chill out remixi, tekrar modunda dinlenecek bir parça.

Sebastien Tellier: Sedulous
Ünlü Fransız şarkıcı/besteci/söz yazarı ve ‘’multi-instrumentalist’’ Sebastien Tellier’in bu yılın başlarında çıkan son albümü ‘’My God Is Blue’’da yer alan şarkısı Sedulous’un, üç remiksinin olduğu ‘’remiks single’’ı birkaç gün içinde yayımlanacak.

Mickey feat. Billie: Weekend
Belçikalı DJ/prodüktör Mickey, ünlü ‘’Dutch’’ pop grubu Earth & Fire’ın 1979 tarihli şarkısı Weekend’i günümüze uyarlamış.

Jupiter: Far Out Mix
Bir Fransız ve bir İngiliz’den oluşan Jupiter’in, çok nadir de olsa, takipçileriyle paylaştığı DJ mixlerinden olan Far Out Mix, yaklaşık elli dakikalık çeşitli tarzların en seçkin örneklerinin yer aldığı bir müzik yolculuğu sunuyor.

Ajanda
 
Sertab Erener: Darüşşafaka Konserleri
TİM Maslak Show Center, 23 Kasım
150. Yılını kutlamaya hazırlanan Darüşşafaka yararına verilecek Sertab Erener konserinden elde edilecek tüm gelir Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın çocuğumuzun eğitimine aktarılacak.

From Germany with Love: Moritz von Oswald feat. Tikiman
Babylon, 23 Kasım
Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle, From Germany with Love: Moritz von Oswald feat. Tikiman, Virgin Radio'nun katkılarıyla Babylon'da.

Solomun
İndigo Club, 23 Kasım
Hamburg şehrinin son dönemde elektronik dans müziğine kazandırdığı bir başka yetenek olan Mladen Solomun, alışılageldik dans müziğini modern bir sarmalla yeniden yorumluyor. Kariyerine DJ’lik dışında, radyo programı ve mekan sahipliği gibi zor işleri de ekleyen Solomun, DJ setiyle 23 Kasım gecesi İndigo’da olacak.

IAMX,
Babylon
24 Kasım
Ünlü İngiliz trip-hop grubu Sneaker Pimps’in solisti Chris Corner’ın solo projesi IAMX, 24 Kasım gecesi Babylon sahnesine yeniden konuk oluyor. Daha önce kaçıranlar ve yeniden bekleyenler için iyi bir fırsat.

Sting: Back To Bass
Ataköy Atletizm Arena, 26 Kasım
Sting büyük başarı kazanan 2011-2012 Dünya Turnesi’nin ardından, sevilen şarkılarını sadece 5 enstrüman eşliğinde seslendirdiği Back to Bass turnesi kapsamında İstanbul’da olacak. Kaçırılmaması gereken konserlerden! Jehan Barbur, Ghetto, 28 Kasım Yeni çıkan Sarı adlı albümünün tanıtım konserlerine devam eden şarkıcı, Ghetto’ya bir ay aradan sonra tekrar konuk oluyor.

DiskolaTa
Blog
Facebook
Twitter
Soundcloud

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası