Tartışmaya Açtık: Black Mirror Dizisi Yakın Geleceğin Fragmanı mı?
Popüler

Tartışmaya Açtık: Black Mirror Dizisi Yakın Geleceğin Fragmanı mı?

Çarpıcı ve sarıcı dizi Black Mirror’da gördüğümüz kurgu teknolojiler geleceğin fragmanı mı? Ekipten Baran ve Alper, kısa süre öncenin kurgularının, gerçek hayatta gördüğümüz kesitlere dönüştüğü bölümleri yazdı.

Black Mirror modern zamanların en sarsıcı dizilerinden. “Hem nitelikli hem popüler” listesinden çok izleyici toplayan dizinin yapımcıları, 2020 yeni bir sezonu kaldırmaz diyerek bize resmen merhamet etti, ve izlerken yer yer dehşete düşüren kurguları bu senenin gerçekleri üstüne kaldıramayacağımızdan mütevellit, yılı pas geçti.

  

İzleyenler olarak dizideki ürünlerin, konseptlerin ya da ilişkilerin bir distopya olduğunun farkındayız ama, aradan geçen birkaç yıl, bu cümledeki distopya kavramını yıkmaya başladı. 

 

Çünkü Black Mirror’da gördüklerimizin gerçek hayata entegre edildiğini görmeye başlıyoruz. Kullandığımız türlü eşya zaten ‘akıllı’ diye dijitalleşti… Sıra bize geldi. Uygulanmaya başlayan bazı fikirlerin Black Mirror projeksiyonları:

 

2020'nin en büyük teknoloji manşetinin Elon Musk'ın Neuralink'i olduğunu düşününce galiba diziye biraz ara vermek izleyiciler için çok isabetli bir karar. 

İLGİLİ İÇERİKLER Black Mirror distopya
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası