Moda Dünyasının Heyecan Verici Birlikteliği: Giambattista Valli x H&M
Röportaj

Moda Dünyasının Heyecan Verici Birlikteliği: Giambattista Valli x H&M

Moda dünyasının ünlü tasarımcısı Giambattista Valli ile yeni H&M işbirliğini konuştuk.

H&M ile birlikte ilk kez erkek koleksiyonunu tasarladın. Kariyerinde devam etmek istediğinin bu olduğuna nasıl karar verdin?

Erkek giyim işbirliğine H&M ile birlikte karar verdik. Bu benim için yeni bir alandı ve bu yüzden tersine bir yaklaşım izledim. Genelde olduğu gibi kadınların erkek gardırobundan parçaları ödünç almaları yerine, erkeklerin kadın gardırobundan parça, desen ve kumaşları alma fikrini araştırdım. Koleksiyondaki en temel renk gördüğünüz gibi beyaz değil. Bu koleksiyon için bebek pembesi renginin daha temel bir renk seçimi olduğunu düşündüm. Giambattista Valli ve H&M koleksiyonu kişisel stile göre karıştırılması ve eşleştirilmesi gereken zamansız ürünlerden oluşan bir seçki. Hayvan desenleri, çiçek motifleri, punk stili ve asker stili gibi. Bu erkeksi tarzın eklektik bir vizyonu. Valli erkeği gördüğü, topladığı ve izlerini sürdüğü kozmopolit bir gezgini.

 

H&M ile çalışmak nasıl bir duygu?

H&M benimle çalışmak istediğini belirttiğinde gerçekten çok şaşırmıştım. H&M’in her tasarımcının kapısını çaldığını düşünmüyorum. Bu gerçekten önemli ve heyecan verici bir olay. Geçmiş tasarımcılarla birlikte harika bir şirkette olma onurunun yanı sıra bu işbirliğinin, güzellik sevgimi daha geniş bir kitleyle paylaşmamı ve hayattaki özel anlar için tasarladıklarımı giyen insanların olmasını düşündüğümde gerçekten çok mutlu oldum. Dünyadaki Valli erkekleri ve kadınları için güzel ve sıradışı parçalar yaratmayı çok sevdim. Giambattista Valli’nin DNA’sını tanımlayan belirgin silüet ile çok özel şeyleri toplayabilecekleri fikrinden gerçekten heyecan duyuyorum.

 

Gelecekte Valli’nin daha fazla erkek koleksiyonu yaptığını görecek miyiz?

Asla asla deme!

 

Erkek giyiminde kadın giyiminden daha fazla parça ve desen görüyoruz. Yeni trendin bu olduğunu düşünüyor musun?

Kadın giyim ile erkek giyim arasındaki parçaları ayırt etmiyorum. Bu koleksiyonu cinsiyetten bağımsız olarak tasarladım. Bir parça yarattığımda onu giyen kişi kendi kişiliğini, stilini ve kültürünü kucaklamalı. Yani kadın giyim veya erkek giyim ne olursa olsun, bu koleksiyon nihayet bir bireyin temel unsurlarına odaklanıyor.

 

Gelecekte H&M ile birlikte başka işbirliklerin olacak mı?

Yukarıda dediğim gibi: Asla asla deme!

 

7 Kasım'da tüm dünyada piyasaya çıkacak olan bu özel koleksiyon Türkiye'de sadece H&M Zorlu ve İstinye Park mağazalarında ve ayrıca Hm.com'da satışa sunulacak. 

 

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası