Londra'da bir gecenizi nezarette geçirin

Başta kulağa kötü bir fikir gibi gelse de eski bir mahkeme binasından bozma Clink 78 hostel, misafirlerine sıradışı bir geceleme deneyimi sunuyor.

23 Haziran 2012

Londra'da bir gecenizi nezarette geçirin

Günümüzde turizmin tanımı yaratıcı deneyimler üzerine yapılıyor. Nereye gittiğinizin, ne yediğinizin, ne içtiğinizin artık pek bir önemi yok; önemli olan ne kadar sıradışı şeyler yaşadığınız. Tatil dönüşü herkesi etkilemek için yapacağınız şeyler saçmalık sınırlarını zorlayabilir. Londra'ya gidip Clink 78'de konaklamak da bu tarz deneyimlerden bir yenisi.

Londra'nın göbeğinde, King's Cross Road üzerindeki 200 yıllık bir mahkeme binasından dönüştürülen konsept hostel Clink 78 müşterilerine geceliği 50 pound (140 TL) karşılığında nezarette konaklama imkanı sunuyor. Evet, yanlış okumadınız, suç ortağınızla birlikte bir geceyi parmaklıklar ardında geçirmek için üzerine para ödemeniz gerekiyor. Tabii ki Clink 78 sizi bir hücreye kapatıp üzerinize kilit vurmuyor ama dar alanlarla ilgili sıkıntılarınız varsa bu hostel kesinlikle sizin için doğru adres değil.

İlla ki bu deneyimi yaşamak istiyorsanız hostelde çok eğleneceğiniz kesin. Olabilidiğince yaratıcı bir bakış açısıyla yenilenen binanın her köşesinde renkli ayrıntılar bulunuyor. Şehrin yeni hip mekanlarından biri olarak gösterilen Clashbar haftanın her günü eğlenceli partilere evsahipliği yapıyor. Ayrıca binadaki bir mahkeme salonu sinema ve TV odası bir diğeriyse internet cafe olarak kullanılıyor. Londra'da bugüne dek hiç yaşamadığınız bir maceraya atılmak isterseniz 500 yataklı Clink 78'de yargılanıp suçlu bulunabilirsiniz.

Clink 78

 

 


GQ Türkiye ile Cumadan Pazara Karantina Sonrası Bodrum

SEYAHAT | GQ Türkiye ile Cumadan Pazara Karantina Sonrası Bodrum

GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Eski Foça

SEYAHAT | GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Eski Foça

GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Urla

SEYAHAT | GQ Türkiye ile Cumadan Pazara: Urla

UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

SEYAHAT | UNESCO Dünya Mirasının En Etkileyici Yerleri

Mistik Bir Yolculuk

SEYAHAT | Mistik Bir Yolculuk

Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

SEYAHAT | Rami Malek Hangi Otelin Fanı?

Daha Fazla Göster