"Dad Style" Neden Çok Popüler?
Stil

"Dad Style" Neden Çok Popüler?

Ne trendler geldi geçti, çok "baba işi" denen kılıklar etkisini artırarak devam ettirdi. 2018 İlkbaharı için Balenciaga tüm koleksiyonu babalardan ilhamla yaratmıştı. Babalar çocuklarıyla artık aynı parçaları tesadüfen ve isteyerek giyiyor.

Geleneksel görülen bu kılıklar orta yaş ve üstüne aitti. Durum tersine dönmeye başladı. Çünkü bu konformist tavrın belirleyiciliği herkesi kapsadı. Aklımızda baba kıyafetlerini giyenlerden on-yirmi yaş genç erkekler, babalarının dedelerinin gardırobuna merak sardı. İkinci elin yükselişi, geçmişe özlem, vintage akımının geri gelişi, modadaki bu akımı güçlendirdi. 

En çok 70'ler sonu 80'ler başını düşünüyorum. Müziğin, sokak giyimine etkisinin hissedildiği ve akımların melezlendiği dönemler. Bol ve düşük yakalı t-shirt'ler, pilili chino pantolonların içine sokuluyor, bir de zincir takılıyor. Bu imaj gösteriş için değil. Doğal olarak kendi formunu buluyor. Terzi işçiliğinin konforu herkese çekici geliyor. 

nike air monarch

Sneaker kültüründe "dad sneaker" olarak çeşitlenen hacimli ayakkabılar Air Monarch'lardan geliyor. Hem yalınlık hem konfor için beyaz tabanlı Sebago'lar tekne ayakkabıları görülüyor. Bu akımın doğal gücüyle babamı ve oğlumu aynı ayakkabıyı giyerken görebiliyorum.

Ara ara popüler olan tüm kavramlar bu akımın içinde doğal olarak var. Yalınlık, konfor, geçmişe özlem ve "less is more" kavramı babaların stilini popüler kılıyor. 

Balenciaga

Balenciaga İlkbahar 2018 / Monica Feudi / Indigital.tv 

İZLE
Fendi'nin Yeni Erkek Gözlük Koleksiyonu
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası