Elon Musk yine ne yapıyor?
Teknoloji

Elon Musk yine ne yapıyor?

Tüm dünyanın gündeminde yine onun adı var.

Elon Musk, insanoğlunu Mars'a göndermeye kararlı. Şirketi SpaceX'le birlikte bu amacın etrafında seferber olan bu dahi iş adamı, uzay yolculuğunda yaptığı her denemeyi bir tür şova dönüştürmeye başarıyor. 

İmzasını taşıyan her işle tarih yazan Elon Musk'ın yaptığı her iş aslında başlı başına bir 'şov' sayılır. 

Şov sözcüğü aklınızda soru işaretleri yaratabilir; merak etmeyin, öyle ışık oyunlarıyla kamufle edilmiş, altı boş bir organizasyondan bahsetmiyoruz. "Yapılamaz" denilen her projenin altından başarıyla kalkan, hatta bu uğurda hükümetlerle iddiaya bile tutuşan Elon Musk, geleceği günümüze yansıtıyor adeta. E bundan büyük şov mu olur!

Dün şirketi SpaceX'le birlikte Falcon Heavy adlı mekiği uzaya yollayan Elon Musk, yine tüm dünyayı ekran başına topladı. 

Falcon Heavy, uzaya yapılacak yolculukların ilk denemelerinden. Mars'ın yörüngesinden geçerek milyarlarca yıl boyunca uzayda seyahat edecek bu aracın ağırlık taşıma kapasitesini kontrol etmek için içine bir de Tesla otomobil (bir diğer Musk harikası) yerleştirildi. 

Gerçek bir şov demiştik değil mi? Ama burada da bitmedi: Uzaya gönderilen bu Tesla'nın içinde, rock müziğin en büyük efsanelerinden David Bowie'nin Space Oddity adlı klasiği çalacak. Evet, Falcon Heavy'nin uzayda dolaşacağı milyarlarca yıl boyunca...

'İnsanlar tarafından dünyada üretildi' notunun yeraldığı Tesla'nın torpido gözünde ise Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabının bir kopyası yer alıyor. 

Saygıyla önünde eğiliyoruz, Elon Musk...

18-02/07/elon-insta.jpg

Elon Musk'ın Instagram hesabından Falcon Heavy'nin uzay yolculuğundan kareler paylaştı.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası