Google, Stadia ile Oyun Dünyasını Ele Geçirebilecek mi?

Google yeni oyun platformu Stadia ile video oyunu konsolunu tedavülden kaldırıyor. Bakalım bu atılımla Sony, Microsoft ve Nintendo'yu piyasadan silebilecek mi?

22 Mart 2019

Google, Stadia ile Oyun Dünyasını Ele Geçirebilecek mi?

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Google yeni oyun platformu Stadia'yı tanıtır tanıtmaz akıllara şu soru geldi: Video oyun sektörünü domine eden Sony, Microsoft ve Nintendo, Google'ın devrim niteliğindeki dijital oyun dünyasıyla baş edebilecek mi?

Düşünsenize ne video oyunu konsoluna ihtiyacınız var, ne de herhangi bir cihaza. Internet üzerinden bir nevi 'cloud gaming' sistemiyle oyun oynayabileceksiniz. Tek ihtiyacınız olan şey hızlı bir internet bağlantısı. Öyle sürekli oyun satın almanıza da gerek yok. Google'ın oyun bulutundan istediğiniz oyuna kablolsuz ağ bağlantısıyla ulaşabileceksiniz. Stadia yalnızca bunlarla sınırlı değil. Oyununuzu kaydetmek mi istiyorsunuz? Eş zamanlı olarak YouTube'a aktarabileceksiniz. Neredeyse sanal bir oyun diyarı gibi. Üstüne üstlük izlediğiniz oyunlara da katılabileceksiniz. 'Şimdi oyna' butonuna tıklamanız yeterli. 

Yeni platformlar yaratmak konusunda Google'ın eline su dökebilecek rakip bulmak zor. Android, Google Play, Google Chrome ve YouTube dijital dünyanın mihenk taşları hiç şüphesiz. Yıllar içerisinde başladığı gibi gitmeyen tek bir oluşum var, Google+. Bu başarı tablosundan yola çıkarsak, Stadia'nın oyun alışlanlıklarımızı degiştireceğinden, geleceğin oyun nabzını tutacağından eminiz. 

Bu yıl içerisinde kullanıma açılması planlanan Stadia, ilk başta Amerika ve Avrupa ülkelerinde hizmet verecek. Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz belirsiz. 


Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

TEKNOLOJİ | Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

TEKNOLOJİ | Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

TEKNOLOJİ | Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

TEKNOLOJİ | Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

Daha Fazla Göster