Instagram'a reklam geliyor

Aktif kullanıcı sayısı 150 milyona ulaşan Instagram kullanıcı yayın akışlarına reklam girebileceğini açıkladı.

10 Eylül 2013

Instagram'a reklam geliyor

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından bir milyar dolarlık rekor bir teklifle satın alınan sosyal retro fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram reklam almaya başlayacak.

Facebook Mobil Ortaklıklar Direktörü Emily White, geçtiğimiz yıl 30 milyon kullanıcıya sahipken bu yıl 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram'in reklam almaya hazır olduğunu ve önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcı yayın akışlarında reklamların yer alabileceğini açıkladı.

Elli kişilik bir ekiple Instagram reklam modeli üzerinde çalışmaya başlayan Emily White şimdiden Ford ve Coca Cola gibi büyük markalarla görüşmelere başladıklarını da ekledi. Uygulanacak reklam sisteminin işleyişiyle ilgili ise bir açıklamada bulunmadı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Instagram'in satın alınmasının ardından, reklamların Instagram için ideal gelir modeli olduğunu ancak hemen reklam yayınının başlamayacağını, doğru zamanı bekleyeceklerini söylemişti. Görünüşe bakılırsa reklamlı Instagram için doğru zaman geldi çattı.

Kısa zaman önce video seçeneğini getiren Instagram; farklı kullanıcı gruplarından tepkiler alsa da bu değişim kullanıcı sayısının artışına engel olmadı. Reklamlar konusunda da kuşkucu davrananlar olsa da Instagram, dolayısıyla Zuckerberg bu işten çok para kazanacağa benziyor.


Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

TEKNOLOJİ | Apple iPhone 11 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

TEKNOLOJİ | İhtiyaç Dünyanızın Yeni Üyesi: Apple Card

The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

TEKNOLOJİ | The Last of Us 2 İçin Geri Sayım Başladı

Kevin Durant ve Master & Dynamic’in Yeni İş Birliği: MW65

TEKNOLOJİ | Kevin Durant ve Master & Dynamic’in Yeni İş Birliği: MW65

2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

TEKNOLOJİ | 2019 Yılının En İyi Kablosuz Kulaklıkları

Daha Fazla Göster