Instagram'a reklam geliyor

Aktif kullanıcı sayısı 150 milyona ulaşan Instagram kullanıcı yayın akışlarına reklam girebileceğini açıkladı.

10 Eylül 2013

Instagram'a reklam geliyor

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından bir milyar dolarlık rekor bir teklifle satın alınan sosyal retro fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram reklam almaya başlayacak.

Facebook Mobil Ortaklıklar Direktörü Emily White, geçtiğimiz yıl 30 milyon kullanıcıya sahipken bu yıl 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram'in reklam almaya hazır olduğunu ve önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcı yayın akışlarında reklamların yer alabileceğini açıkladı.

Elli kişilik bir ekiple Instagram reklam modeli üzerinde çalışmaya başlayan Emily White şimdiden Ford ve Coca Cola gibi büyük markalarla görüşmelere başladıklarını da ekledi. Uygulanacak reklam sisteminin işleyişiyle ilgili ise bir açıklamada bulunmadı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Instagram'in satın alınmasının ardından, reklamların Instagram için ideal gelir modeli olduğunu ancak hemen reklam yayınının başlamayacağını, doğru zamanı bekleyeceklerini söylemişti. Görünüşe bakılırsa reklamlı Instagram için doğru zaman geldi çattı.

Kısa zaman önce video seçeneğini getiren Instagram; farklı kullanıcı gruplarından tepkiler alsa da bu değişim kullanıcı sayısının artışına engel olmadı. Reklamlar konusunda da kuşkucu davrananlar olsa da Instagram, dolayısıyla Zuckerberg bu işten çok para kazanacağa benziyor.


Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

TEKNOLOJİ | Panasonic’in UHD Virtual Reality Gözlüğünü Keşfediyoruz

Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

TEKNOLOJİ | Müzik Zevkinizi Doruğa Çıkaracak 7 Kulaklık

Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

TEKNOLOJİ | Microsoft Yeni Nesil Xbox’ı Tanıttı: Seri X

Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

TEKNOLOJİ | Sennheiser Yeni Ürünleriyle Aramızda

En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

TEKNOLOJİ | En İyi 6 Seyahat Kulaklığı

Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

TEKNOLOJİ | Google’ın Yeni Akıllı Saati: Pixel Watch

Daha Fazla Göster