Şov Zamanı: Netflix'in Yeni Rakibi, Apple mı Oluyor?
Teknoloji

Şov Zamanı: Netflix'in Yeni Rakibi, Apple mı Oluyor?

Apple, 25 Mart için 'Şov zamanı' diyor. Peki bizi neler bekliyor.

Bir tarafta dizi ve film konusunda tartışılmaz bir gücü ve dökümanı elinde bulunduran Netflix, diğer tarafta teknolojinin en akıllı ve popüler çocuğu Apple. Peki bu ikiliyi aynı cümlede geçirmemize sebep olan şey ne?

Apple, bilindiği üzere her yıl Mart ayında etkinlik düzenler ve yeni olan her şeyini bu etkinllik vasıtasıyla bizlere duyurur. Bu yıl 25 Mart'ta gerçekleşecek etkinlik için marka, teknoloji severlere heyecan verici büyük bir sürpriz ile geliyor. 'Şov zamanı' başlığıyla düzenlediği davetiyelerini dağıtan Apple, aslında niyetinin ne olduğunu böylelikle açık ediyor.

Şov konusunda Apple tarafında hiçbir şüphemiz olmasa da, Hollywood'u Silikon Vadisi'ne transfer etme niyetinde oldukları aşikar. 'Netflix'e yeni bir rakip mi geliyor?' sorusu da bu esnada ortaya çıkıyor. Peki Apple, Netflix, Hulu ve Amazon Prime Video arasından nasıl sıyrılacak?

Görünüşe bakılırsa Amerikalı marka, bu konuyu şansa bırakma niyetinde değil. Ve bunun için HBOShowtime ve Starz gibi kanallarla anlaşmak için milyar doları aşan bir bütçeyi gözden çıkarmış. Apple'ın abonelik konusunda talep edeceği ücretler konusunda şu an için belli bir bilgi yok. 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası