Teknoloji

Yayınla ve Oyunla Geçen Bir Gün

“Elraenn” olarak da bilinen Tuğkan Gönültaş, “Karınca Çiftliği” kanalının yanı sıra Twitch platformunda da oluşturduğu içerikleriyle dikkat çekiyor. Oynadığı oyunlarla da öne çıkan Tuğkan’a bu serüveninde MSI GS75 STEALTH 8SF eşlik ediyor.

 

19-04/04/tugkanmsi-1554366822.jpg 


Bir günün nasıl geçiyor?

Influencer işlerinin yoğun olduğu dönem ile ilgilenmem gereken evcil hayvanlarımın yanı sıra yayın ve YouTube içeriği oluşturma kısımları bir araya geldiğinde; saat saat programlı çalışarak günlerimi geçirmek zorunda kalıyorum. Geceleri daha verimli bir insan olduğumdan, kafa gerektiren tüm işlerimi yalnız başıma ve gece saatlerinde yapmaya çalışıyorum.


Oyun ve iş dengesini nasıl kuruyorsun?

Keşke olsa... Örneğin FPS oyunlarını çok severim. Yayınlarımda izleyicilerimle birebir temas kurmayı sevdiğim için odaklanma gerektiren oyunları oynayamıyorum. Ancak hikayeli, senaryolu ve 'survival' oyunları doğrudan yayınıma taşıyıp, ikisini bir arada götürmekten büyük keyif alıyorum.


Bir “gamer”ın olmazsa olmazları sence neler?

Aslında bunun net bir kuralı veya cevabı yok. Hayatımın büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçirdim ki bu dönemlerde harika diyebileceğim ekipmanlarım veya bilgisayarım yoktu. Yeri geldi dizüstü bilgisayarla turnuvalara katıldım, yeri geldi takıla takıla oyun oynadım. Ama hep gamer'dım.


Son dönemde en çok hangi oyunları oynuyorsun?

Son dönemi baz alırsak; Detroit Become Human, Beyond,Heavy Rain ve Kingdom Come gibi senaryosu kuvvetli oyunları tercih ediyorum. Chill yayınlarımda simülasyon oyunlara ağırlık vermeye çalışıyorum. Olmazsa olmazlarım arasında da 'survival' yani hayatta kalma oyunlarını es geçmemeye çalışıyorum. Stranded Deep, The Long Dark veya Raft tarzı oyunları severek oynuyorum.

 

19-04/03/msi2.jpg

Bilgisayar Hakkında
İşlemci: Intel® Core™ i7-8750H
Ekran Kartı: GEFORCE RTX 2070 8GB
Bellek: 32GB DDR4-2666mhz
Ekran: 17.3" FHD 144hz 3ms
Depolama: 256GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD
Boyutlar: 396.1 x 259.4 x 18.9 mm
Ağırlık: 2.25kg
OS: Windows® 10 Home Advanced


Bir oyun bilgisayarının olmazsa olmazları sence nelerdir?

Benim için oyun bilgisayarının en önemli parçalarından bir tanesi hızlı tepki süresine sahip bir monitördür. İyi verim alabilmek için güçlü bir ekran kartına ve diğer OEM parçalara kimse hayır demez tabii ki. Bu iş biraz bütçe meselesi. Sisteminiz ne kadar güçlü olursa o kadar az derdiniz olacaktır. Başta monitör dememin sebebi ise oynadığım oyunun beni içine çekmesini sağlayan en önemli parçalardan bir tanesi olması. Sesleri iyi duyabilmeli ve hissetmeliyim. 

MSI GS75 Stealth 8SF'de seni en çok hangi özellikler etkiledi?

Ray tracing ve DLSS gibi güncel teknolojilere sahip, çok güçlü bir donanımı oldukça ince ve hafif yapıda sunmasını beğeniyorum. Ayrıca ince çerçeveli ekranı, sunduğu renk gamutu ile ürettiğim içerikleri olması gerektiği gibi görmemi sağlarken, 144hz 3ms tepki süresi sayesinde oyunlarda akıcı bir deneyim sunuyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama tasarımını da oldukça beğeniyorum. Kalite hissiyatı oldukça yüksek.

 

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası