Otel odasında adab-ı muaşeret
Travel

Otel odasında adab-ı muaşeret

Kapının arkasında asılı durmasına gerek yok, otel odalarının yazılı olmayan kuralları, orada kalmanın bir adabı var.

1. İstatistikler söylüyor, otel odalarından en sık kaybolan şey yastık. İnsanın “kafasına uyan” bir yastık bulması zor, biliriz ama yapmayın. İlla bir hatıralık götürmek istiyorsanız kalem, telefonun hemen yanında.

2. Tişörtlerinizi renklerine göre katlayın demiyoruz ama bira şişeleri banyodan, çoraplar buzdolabından çıkmasın. Tabii bir rock star’sanız durum değişir. O zaman şu çarşafa bir imza alabilir miyiz?

3. Kıymetli eşyalarınızı valizin dibinde, yatağın altında değil dolap içlerinde yer alan kilitli kasalarda muhafaza edin. Dönüş yolunda pantolon cebinden çıkıveren saatler yüzünden her yıl kim bilir kaç kat görevlisinin kalbi kırılıyor...

4. Belirli bir oran yok, otelin kalitesine göre artar/azalır ama kat görevlisine bahşiş bırakmadan olmaz. Eğer çok dağınık bir insansanız zarfı kalın tutmanız iyi olur. Oda servisi içinse faturanın yüzde 15’i uygundur.

5. Bebeğinizin battaniyesi ya da seks oyuncağı fark etmez. Odada unuttuğunuz eşyalar için oteli aramaktan çekinmeyin. Otel yönetimleri bu tür eşyaları bir süre saklar. Onları unutulan eşyalar dolabında kaderine terk etmeyin.

Haberin tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Ekim sayısında ve GQ Türkiye iPad edisyonunda...

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası