Gülev Bulut

Gülev Bulut
GQ EVDE

Zamansız Tasarımların Ahengi | İkonik Eşya Tasarımları

Olduğumuz kişi ve olmak istediğimiz kişi üzerinden bir ev kurarız. Evimizdeki denge, kişisel tercihlerimiz ve alışkanlıklarımızla şekillenir. Geçmişten günümüze birçok tasarımcı evlerimizi görmeden zamansız ve istikrarlı bir uyumun peşinden gitti. Tasarımlarının, kendileri hayatta değilken bile yerini bulacağını, başka hayatlara, evlere keyif ve estetik katacağını umdu. Evimizdeki ihtiyaçlar sürekli değişse de onların zamansız tasarımları, gerek formları gerekse işlevleriyle mekânlara ahenk ve estetik katmayı sürdürüyor.
Yazı Gülev Bulut
Gülev Bulut
Dergi Konuları

“İskandinav evi yapalım” derken, ortam bomboş kaldı. Çözüm nedir?

Yazı Gülev Bulut
Gülev Bulut
GQ EVDE

Barcelona'yı Bir Sandalye, İskemle Ve Sedir İle Hafızaya Kazıyabilen Mimar: Mies Van Der Rohe

“Less is more” yani “Az daha fazladir.” sözünü duymuşsunuzdur. Sizi o lafin sahibiyle tanıştıralım: Alman-Amerikan bir mimar ve tasarımcı Ludwig Mies van der Rohe. Yine her yerde gördüğümüz, replikalarına rastladığımız 'o ünlü' eşyalardan biri 'Barcelona Chair' ve çok daha fazlasını yarattığı, kariyer hikayesi ve de endüstrideki etkisi ile karşınızda 'Mies'.
Yazı Gülev Bulut
Gülev Bulut
GQ EVDE

Eames Tasarımları: O Sandalyenin ve Yaratıcılarının Hikayesi

Tasarım eşyalar kendini hemen her ortamda belli ediyor. Kimi sahip olmak için peşinden koşuyor, kimi farkında olmadan beğenip benzerlerini kullanıyor. Zengin ve güçlü bir tasarım alanında öne çıkan, göze çarpan parçaların hikayelerini iç mimar Gülev Bulut aktaracak. Serinin ilk yazısında konuklarımız o meşhur sandalyenin tasarımcıları Charles & Ray Eames.
Yazı Gülev Bulut
İleri