140’ın hakkını veren sporcular

Twitter’da hangi sporcuyu neden takip etmeli?

12 Eylül 2012

140’ın hakkını veren sporcular

 

JUDD TRUMP

(Snooker oyuncusu, @judd147t)

Snooker’ın yükselen yıldız ıstakası, papyonu ve yeleğiyle gerçek bir salon adamı gibi görünüyor olabilir. Ama içinde yatan ergenin ipuçlarını sadece saçlarıyla değil, Twitter’a koyduğu fotoğraflarla da veriyor.

Vegas’tayım bebek!

PELE

(Futbol efsanesi, @Pele)

Kendi yorumuyla tarihin en iyi futbolcusu. Genel görüşe göreyse Maradona’dan sonra belki... Sırf bu bile takip etmek için yeterli. Üstüne gitar çalarken kaydettiği videoları, Mick Jagger gibi ünlülerle çekilmiş fotoğrafları paylaşması da eklenince, izlenmesi elzem.

Gitarımı çalarken mutsuz olduğum tek bir an bile yok. Herkese iyi hafta sonları!

METTA WORLD PEACE

(Basketbolcu, @MettaWorldPeace)

Tribüne çıkıp taraftar döven, adını mahkeme kararıyla Ron Artest’ten Metta World Peace’e çeviren, rap albümü yapan, Twitter’da Anma Günü yerine yanlışlıkla İşçi Günü kutlayan, Plüton’un gezegenlikten çıkarılmasını protesto eden bir NBA oyuncusu. Takip edin.

58 tane göğüs kılım varmış. Şimdi de saç tellerimi sayıyorum; kısa süre içinde kesin bir sayıya ulaşacağım, bana bir dakika verin... Vay! Bu, şu ana kadar yaptığım en zor şeydi. 2 bin 69 tane falan saydım.

RIO FERDINAND

(Futbolcu, @rioferdy5)

Manchester United’ın deneyimli savunma oyuncusu, Twitter’da hayli cesur. Eleştiri sınırlarını zorlayan TV yıldızlarıyla tartışmaktan geri kalmayan Ferdinand, kendisini milli takıma çağırmayan ve r’leri söyleyemeyen Roy Hodgson’dan da lafını esirgemiyor.

Woy, kızgın mı görünüyorum?

USAIN BOLT

(Atlet, @usainbolt)

O dünyanın en hızlı insanı. Yarışlar ve organizasyonlar nedeniyle sürekli seyahat edip her yerden fotoğraf paylaşıyor, diğer ünlü sporcularla buluşup fotoğraf paylaşıyor, DJ’lik yapıp fotoğraf paylaşıyor. Evet, Usain Bolt sürekli fotoğraf paylaşıyor!

Ne diyeceğimi bilemedim ama sevdim!

ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN

(Futbolcu, @Alex_OxChambo)

Aslında, Arsenal’daki kolej havasını solumak için herhangi bir oyuncuyu takip etmeniz yeterli. Bu Jack Wilshere de olabilirdi ama İngiliz futbolunun yükselen yıldızı Alex Oxlade-Chamberlain, takım arkadaşlarının zor durumdaki fotoğrafları için benzersiz bir kaynak.

Szczesny benden kurtulduğunu sanmıştı ama yanıldı, özür dilerim dostum Uzun bir gecenin sabahında bu kadar kötü görünen birini daha gördünüz mü? Carl Jenkinson, toparlan oğlum!

ALEX DE SOUZA

(Futbolcu, @Alex10combr)

Twitter’ı en aktif kullanan sporculardan. Kendisine yöneltilen her soruya “İyi, sen?”, “Günaydın”, “Teşekkür”, “Evet”, “Yok”, “Bilmiyorum”, “Tamam”, “Bitti” ve “Bom dia!” gibi kısa ve net de olsa, Türkçe ya da Portekizce cevap vermeye çalışıyor.

Kaptan, evde kaptan kim? Sen mi Daianne mi? sorusuna cevap olarak: Ben... Ama Daianne başkan! Hahahahaha

CESC FABREGAS

(Futbolcu, @cesc4official)

Takım arkadaşlarıyla, elinde kupayla ve soyunma odasında çektirdiği fotoğraflarla, Barcelona’dan ayrı kaldığı dönemin acısını resmen Twitter’da çıkarıyor. İspanya Futbol Federasyonu’nun Euro 2012 süresince geçerli olacak Twitter yasağının kalktığını da ilk o duyurdu.

Haberler iyi! Sonunda, Avrupa Şampiyonası boyunca sosyal medyayı kullanmamıza izin verildi. İletişimi koparmayacağız!

GERARD PIQUE 

(Futbolcu, @3gerardpique)

Pique’nin Twitter hesabı, Fabregas’ınkinin Shakira’lısı. Onun dışında pek bir fark yok...

Harika bir gecenin keyfini çıkarıyoruz!

DERON WILLIAMS

(Basketbolcu, @DeronWilliams)

Lokavt döneminde Beşiktaş Milangaz forması giyen Deron Williams, NBA’e dönse de Türkiye’yle irtibatını koparmadı. Eski takım arkadaşlarıyla Twitter’dan sohbeti sürdüren Williams, NBA sezonunun bitiminde Türkiye’ye dönüp Beşiktaş antrenmanına uğradı.

Beşiktaş Milangaz Arena’dayım!

NOVAK DJOKOVİC

(Tenisçi, @DjokerNole)

Tenis dünyasının en eğlenceli figürlerinden. Sadece bu bile onu takip etmek için yeterli sebep sayılabilir ama aktif kullanımı onu zorunlu kılıyor. Öyle ki, 25 yaşına bastığı gün, Twitter’da da bir pasta kesmeyi ihmal etmedi.

Hepinize iyi dilekleriniz, sevginiz, gönderdiğiniz fotoğraflar ve güzel sözleriniz için teşekkür ederim! Ben şanslı bir adamım :)

WAYNE ROONEY

(Futbolcu, @WayneRooney)

Kendisine sataşan CNN sunucusu Piers Morgan’a verdiği cevaplarla, Twitter’da da sahadaki kadar sert ve saldırgan olabileceğini kanıtladı. Buna rağmen rakiplerinin hakkını teslim etmekten de geri kalmıyor.

Messi şaka gibi! Benim için tüm zamanların en iyisi...

XABI ALONSO

(Futbolcu, @XabiAlonso)

Joey Barton gibi Alonso da sıradan futbolcu profilinden uzak. The Stone Roses, Band of Horses ve Leonard Cohen’den şarkılar, Mad Men’den sahneler ve Lars von Trier testi paylaşıyor. Onu takip eden yaklaşık 2.5 milyon kişi yanılıyor olamaz.

Sonunda aldım!

JOEY BARTON

(Futbolcu, @Joseph7Barton)

Agresif, kabul. Twitter’dan sürekli birileriyle atışıyor, tamam. Ama dürüst olun; Nietzsche’den alıntı yapan, The Smiths şarkıları paylaşan kaç futbolcu tanıyorsunuz?

Amerika’da bir evsizi yiyen yamyamı duydunuz mu? Çok acayip bir olay. Düşünsenize; bir sabah uyanıyorsunuz ve insanlar size lezzetli gelmeye başlıyor. Sonra da yamyam olduğunuzu fark ediyorsunuz. Yoğun uyuşturucu kullanımı bir sebep olabilir ya da tam tersi; hiç uyuşturucu kullanmamak. Hükümetin kampanyasını görür gibiyim, uyuşturucu kullanırsanız insanları yersiniz!